Tryb bezpieczny PS5. Jak uruchomić, co daje?

ps5, tryb bezpieczny, Tryb bezpieczny PS5

Zdarza się. Nawet najdoskonalszy sprzęt czasem będzie miał problemy z działaniem. W jaki sposób pomoże nam Tryb bezpieczny PS5? Czy warto w ten sposób naprawiać konsolę?

Tryb bezpieczny PS5 to Wasze narzędzie pozwalające naprawić konsolę. Ukryty moduł umożliwia uruchomienie kilku funkcji, które przydadzą się w nadzwyczajnych sytuacjach. PS5 się nie włącza? Aktualizacja popsuła konsolę i trzeba wgrać ją ręcznie? A może macie inny problem? Tryb bezpieczny PS5 przywróci Wasz sprzęt do porządku by działał jak trzeba.

Czytaj też: Pierwsze kilka gier na PS5 za mną. A więc tak czują się pecetowcy…
Czytaj też: Porozmawiajmy o menu PS5
Czytaj też: Night City jest ładne, ale są miasta, które mnie bardziej zachwyciły

Jak wejść w tryb bezpieczny na PS5?

  1. Wyłączamy konsolę. Nie usypiamy. Musimy całkowicie ją wyłączyć i zaczekać, aż pomarańczowe diody przestaną mrugać.
  2. Włączamy konsolę poprzez przycisk znajdujący się na jej obudowie (to ten większy) i przytrzymujemy go do momentu, aż usłyszymy drugie piknięcie. Gdy się pojawi – puszczamy przycisk odpowiedzialny za włączanie konsoli.
  3. Teraz podłączamy kontroler DualSense za pomocą kabla do konsoli. Gdy to zrobimy – klikamy przycisk PlayStation na padzie.

Gotowe! Jesteście w Trybie bezpiecznym! Pamiętajcie, że w trybie tym nie działają gałki analogowe. Poruszacie się za pomocą klasycznego krzyżaka i zatwierdzacie wszystko „X”.

Czytaj też: Jak przenieść zapis z PS4 na PS5?
Czytaj też: Najgorsze gry generacji PS4 i Xbox One
Czytaj też: Gry, które zasługują na nextgenowy upgrade, a nie update

Co umożliwia Tryb bezpieczny na PS5?

Przed Wami kilka funkcji, które wyświetlają się w dość paskudnych menusach w kiepskiej jakości 480p. Spokojnie – niestety tak ma być. Musimy mieć pewność, że Tryb bezpieczny zostanie wyświetlony na Waszym telewizorze, dlatego włącza się w tak uproszczonej wersji z kiepską rozdzielczością.

  1. Uruchom ponownie konsolę PS5 – w gruncie rzeczy jest to wyjście z Trybu bezpiecznego. Po wybraniu tego przycisku konsola włączy się jeszcze raz i tym razem pokaże Wam standardowe menu.
  2. Zmień wyjście wideo – jeśli Wasz telewizor ma problem z wyświetleniem obrazu konsoli to prawdopodobnie musicie wymusić inną rozdzielczość natywną. Opcja pozwoli Wam wybrać w jakim formacie włączy się PS5 następnym razem.
  3. Aktualizuj oprogramowanie systemu – wadliwa aktualizacja? Pamiętajcie, że zawsze możecie pobrać najnowszy system PlayStation na pendrive. Wystarczy, że podłączycie go wtedy do konsoli i za pomocą tej opcji wgrywacie nową wersję systemu.
  4. Przywróć ustawienia domyślne – przywraca ustawienia konsoli do domyślnych, ale pamiętajcie, że NIE usuwa Waszych gier czy zapisów. Chodzi tylko i wyłącznie o ustawienia, w których mogliście coś namieszać
  5. Odbuduj bazę danych – w gruncie rzeczy to defragmentacja dysku. Nowe dyski w konsolach raczej nie będą wymagały od Was używania tej opcji zbyt często, choć okazuje się, że funkcja ta naprawiła jeden z pierwszych błędów PS5 (gracze nie mogli pobierać gier)
  6. Zresetuj PS5 – przywraca konsolę do takiej formy w jakiej wyjęliście ją z pudełka czyli stanu fabrycznego, ale z zainstalowanym najnowszym systemem operacyjnym. Opcja USUWA Wasze zapisy gier i czyści cały dysk
  7. Zresetuj konsolę PS5 (zainstaluj ponownie oprogramowanie systemu) – przywraca konsolę do takiej formy w jakiej wyjęliście ją z pudełka, ale jednocześnie instaluje system z dnia premiery PS5. Opcja USUWA Wasze zapisy gier i czyści cały dysk

Czytaj też: Premiery gier – grudzień 2020
Czytaj też: Przewidujemy przyszłość PS5 i Xbox Series
Czytaj też: TOP 10 ekskluzywnych gier PS4

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News