Reklama

Już niedługo Asystent Google otrzyma tryb samochodowy

asystent google, Google pozwala na usunięcie historii Asystenta

Google obiecywało tryb samochodowy w Asystencie Google już w 2019 roku, ale od tamtego czasu użytkownicy nie mogą się do doczekać. Wygląda jednak na to, że Google w końcu spełni obietnice.

Tryb samochodowy w Asystencie Google

Wielu użytkowników już od dawna oczekiwało dodania trybu samochodowego w Asystencie Google. Firma obiecywała go już w ubiegłym roku i wygląda na to, że w końcu użytkownicy doczekają się spełnienia obietnic. Na niektórych smartfonach już aplikację uaktualniono dodając ikonę asystenta w trybie samochodowym.

Czytaj też: Messenger w kolorach LGBT. Polacy jak zwykle widzą inaczej

Czytaj też: Kiedy Google zamknie usługę Hangouts?

Czytaj też: Łatwiejszy kontakt ze wsparciem technicznym na WhatsAppie

Tryb samochodowy ma na celu przełączenie telefonu na minimalistyczny interfejs za pomocą jednego polecenia głosowego, a strona główna ma zawierać skróty do nawigacji, połączeń, odtwarzania muzyki i innych opcji. Po aktualizacji do Map Google zostanie dodany przycisk Asystenta na dolnym pasku. Nie będzie miał on jednak w tym trybie wszystkich funkcji, a najważniejsze, że nie będzie włączał się na hasło “OK, Google”.

Nie wiadomo jeszcze kiedy tryb samochodowy Asystenta trafi do użytkowników. Powinniśmy spodziewać się, że nie odbędzie się to w najbliższych tygodniach.