Reklama
aplikuj.pl

Czy czeka nas trzecia fala pandemii koronawirusa?

pandemia

Naukowcy, którzy pełnią rolę doradców brytyjskiego rządu, ostrzegają przed kolejną falą pandemii koronawirusa. Takowa miałaby nadejść po świętach Bożego Narodzenia.

Złagodzenia ograniczeń w okresie świąt Bożego Narodzenia oraz fakt, że dojdzie do spotkań przy świątecznych stołach, prawdopodobnie spowoduje wzrost zakażeń SARS-CoV-2. To oczywiście przełoży się na zwiększenie liczby hospitalizacji i zgonów.

Czytaj też: Ekspert przekonuje, że szczepionka na koronawirusa jest bezpieczna
Czytaj też: Szczepionka na koronawirusa nie musi powodować, że przestaniemy zakażać
Czytaj też: Testy na koronawirusa mogą być bardziej czułe. Potrzeba jedynie nanodiamentów

Jednocześnie przełom stycznia i lutego to okres wzmożonych zachorowań na grypę, a koronawirusa zdaje się wpasowywać w tego typu trendy. Tym samym nie będzie zaskoczeniem, jeśli po świętach nadejdzie trzecia fala pandemii. Pod takim scenariuszem podpisuje się również Andrew Hayward z University College London.

Trzecia fala pandemii wydaje się nieunikniona, choć możliwe, że będzie mniejsza niż obecna

Dobra wiadomość jest jednak taka, że niemal w całej Europie obserwuje się obecnie tendencje spadkowe. Co więcej, od przyszłego tygodnia Brytyjczycy planują rozpoczęcie szczepień, a jeszcze w grudniu dołączą do nich m.in. Niemcy oraz Francuzi. W przypadku naszego kraju najbardziej prawdopodobną datą pierwszych szczepień na koronawirusa wydaje się styczeń.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News