TVP Kultura pokaże ekranizacje lektur dla uczniów

TVP, TVP Kultura, TVP program, TVP Kultura ekranizacje lektur, ekranizacje lektur, koronawirus, lektury szkolne, Telewizja Polska

TVP Kultura postanowiło wprowadzić specjalne pasmo edukacyjne, w którym codziennie, począwszy od poniedziałku, będą nadawane ekranizacje lektur szkolnych.

Rząd podjął decyzję o zamknięciu szkół wysyłając dzieci i młodzież do domu. Przymusowe wolne nie jest jednak czasem, w którym można robić co się chce, bo zalecane jest pozostanie w domu. Placówki edukacyjne udostępniają dodatkowe materiały, niektóre nawet wprowadziły lekcje online. Żeby jakoś umilić czas spędzany w domu, ale i przekazać jakieś wiadomości edukacyjne na TVP Kultura będą pokazywane ekranizacje lektur szkolnych. Pasmo edukacyjne zostało wprowadzone także na kanale TVP ABC.

CZYTAJ TEŻ: Kolejne imprezy filmowe i serialowe odwołane z powodu koronawirusa

Jak możemy przeczytać na stronie TVP:

Kanał dziecięcy TVP ABC zaprasza w godzinach 8:00-13:00 na codzienne, edukacyjne pasmo dla dzieci w różnym wieku. Wśród wielu propozycji Anteny jest m.in. emitowany codzienne program „Al-chemik”, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne oraz „Zaczarowany świat”, dzięki któremu dzieci zrozumieją trudne pojęcia związane ze sztuką. TVP ABC zaprasza najmłodszych również na takie programy jak: „Teleranek”, „Zagadki zwierzogromadki”, )Zwierzaki czytaki” oraz „Studio ABC”.

TVP Kultura uruchamia specjalne pasmo edukacyjne dla rodzin – literatura, sztuka i muzyka. Codziennie w godzinach 13.00 – 17.00 dobra telewizja bez reklam. Antena przybliży młodym widzom filmy, spektakle Teatru Telewizji i seriale zgodne z obowiązującym kanonem lektur, np.: „Szatan z siódmej klasy” w reż. Kazimierza Tarnasa, „W pustyni i w puszczy” w reż. Władysława Ślesickiego, „Zemsta” w reż. Andrzeja Wajdy oraz „Niezapomniany Leonard Bernstein – spotkania z muzyką”, „Poczet królów polskich” i „Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki historii”.

CZYTAJ TEŻ: Co obejrzeć podczas kwarantanny? – 10 filmów o epidemiach

Również na vod.tvp.pl i tvp.pl znajdziemy wiele filmów, seriali i dokumentów przeznaczonych dla dzieci i młodzieży.