Reklama
aplikuj.pl

TVP Kultura pokaże ekranizacje lektur dla uczniów

TVP, TVP Kultura, TVP program, TVP Kultura ekranizacje lektur, ekranizacje lektur, koronawirus, lektury szkolne, Telewizja Polska

TVP Kultura postanowiło wprowadzić specjalne pasmo edukacyjne, w którym codziennie, począwszy od poniedziałku, będą nadawane ekranizacje lektur szkolnych.

Rząd podjął decyzję o zamknięciu szkół wysyłając dzieci i młodzież do domu. Przymusowe wolne nie jest jednak czasem, w którym można robić co się chce, bo zalecane jest pozostanie w domu. Placówki edukacyjne udostępniają dodatkowe materiały, niektóre nawet wprowadziły lekcje online. Żeby jakoś umilić czas spędzany w domu, ale i przekazać jakieś wiadomości edukacyjne na TVP Kultura będą pokazywane ekranizacje lektur szkolnych. Pasmo edukacyjne zostało wprowadzone także na kanale TVP ABC.

CZYTAJ TEŻ: Kolejne imprezy filmowe i serialowe odwołane z powodu koronawirusa

Jak możemy przeczytać na stronie TVP:

Kanał dziecięcy TVP ABC zaprasza w godzinach 8:00-13:00 na codzienne, edukacyjne pasmo dla dzieci w różnym wieku. Wśród wielu propozycji Anteny jest m.in. emitowany codzienne program „Al-chemik”, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne oraz „Zaczarowany świat”, dzięki któremu dzieci zrozumieją trudne pojęcia związane ze sztuką. TVP ABC zaprasza najmłodszych również na takie programy jak: „Teleranek”, „Zagadki zwierzogromadki”, )Zwierzaki czytaki” oraz „Studio ABC”.

TVP Kultura uruchamia specjalne pasmo edukacyjne dla rodzin – literatura, sztuka i muzyka. Codziennie w godzinach 13.00 – 17.00 dobra telewizja bez reklam. Antena przybliży młodym widzom filmy, spektakle Teatru Telewizji i seriale zgodne z obowiązującym kanonem lektur, np.: „Szatan z siódmej klasy” w reż. Kazimierza Tarnasa, „W pustyni i w puszczy” w reż. Władysława Ślesickiego, „Zemsta” w reż. Andrzeja Wajdy oraz „Niezapomniany Leonard Bernstein – spotkania z muzyką”, „Poczet królów polskich” i „Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki historii”.

CZYTAJ TEŻ: Co obejrzeć podczas kwarantanny? – 10 filmów o epidemiach

Również na vod.tvp.pl i tvp.pl znajdziemy wiele filmów, seriali i dokumentów przeznaczonych dla dzieci i młodzieży.