Reklama
aplikuj.pl

Kolejne imprezy filmowe i serialowe odwołane z powodu koronawirusa

Koronawirus, koronawirus odwołane imprezy, OffCamera 2020, CinemaCon 2020, Pyrkon, Warsaw Comic Con, Festiwale filmowe 2020,

Szerząca się epidemia koronawirusa uderza w branżę filmową skutkując przesuwaniem premier, wstrzymywaniem prac na planach, a także odwoływaniem wydarzeń i festiwali związanych z filmami i serialami.

Epidemia koronawirusa z dnia na dzień przynosi coraz większe straty w branży filmowej. W wielu krajach podjęto decyzję o zamknięciu kin, a tak, gdzie są one nadal otwarte nie przyciągają zbyt wielu widzów. Skutkuje to odwoływaniem i przesuwaniem premier, w końcu wytwórnie filmowe nie chcą stracić pieniędzy, które włożyli w swoje projekty. Również prace na planach zdjęciowych coraz częściej są wstrzymywane w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo ekip. Tom Hanks wraz z żoną zarazili się koronawirusem podczas kręcenia filmu o Elvisie Presleyu.

CZYTAJ TEŻ: Szybcy i wściekli 9 z nową datą premiery. Ogromne opóźnienie z powodu koronawirusa

Również wydarzenia i festiwale związane z filmami i serialami są odwoływane. Podyktowane jest to zarówno troską o zdrowie i ograniczanie epidemii, ale również zakazami wprowadzonymi w danych państwach. Podjęto już decyzję o anulowaniu tegorocznej edycji CinemaConu, który miał się rozpocząć 30 marca w Las Vegas. Jest to jedna z najważniejszych tego typu imprez na świecie podczas której promuje się najnowsze hity, a studia prezentują zapowiedzi swoich produkcji.

Również Off Camera 2020 i SerialCon 2020 nie odbędą się w dniach 24.04-3.05. Organizatorzy nie zdecydowali się anulować imprez. W oficjalnym komunikacie ogłosili, że zostaną przeniesione, choć jeszcze nie podano konkretnej daty. Odwołany został również Warsaw Comic Con, a na ostateczną decyzję w sprawie Pyrkonu musimy poczekać do 2 kwietnia.

CZYTAJ TEŻ: Ciche miejsce 2 – premiera przesunięta z powodu koronawirusa

Tegoroczna edycja Festiwalu Filmowego w Cannes także stoi pod znakiem zapytania. Obecnie organizatorzy stale monitorują sytuację i zobowiązali się, że do końca miesiąca zdecydują, w jakiej formie odbędzie się festiwal.