Wielki atak na Twittera. Ofiarami Apple, Bill Gates i Elon Musk

luka Twitter Android, bezpieczeństwo Twitter Android

Nieznani sprawcy przejęli konta na Twitterze najbardziej wpływowych ludzi świata. Zaczęły pojawiać się na nich wpisy, które są reklamą kryptowalut.

Ofiarami konta z ogromnymi zasięgami

Ofiarami ataków stały się konta, które mają wielomilionowe zasięgi. Są wśród nich profile związane z kryptowalutami, takie jak @bitcoin, @ripple, @coindesk, @coinbase i @binance. Ale również konta znanych ludzi i firm. Takie jak @apple, @jeffbezos i @billgates, czy @elonmusk. A to nie koniec, bo ofiarami hakerów stały się również profile Baracka Obamy, czy Joe Bidena.

Ktoś urządził sobie darmową reklamę

Na przejętych kontach zaczął pojawiać się spam dotyczący kryptowalut. Oto niektóre z wpisów.

Są osoby, które nabierały się na zachętę do inwestycji. Na adres blockchain, który został użyty we wpisach zaczęły spływać pieniądze.

Oczywiście sprawa nie mogła przejść bez echa wśród twórców memów. Nie, poniższy wpis nie jest prawdziwy. Ale jest dobry!

Twitter potwierdza atak

Na oficjalnym koncie wsparcia Twittera pojawił się komunikat potwierdzający incydent bezpieczeństwa. Niektóre konta szybko wróciły w ręce właścicieli, a spamerskie wpisy zostały usunięte.

Nie wiadomo jak doszło do przejęcia kont. Adresy e-mail powiązane z profilami zostały szybko zmienione, co uniemożliwiło dostęp do nich przez właścicieli.

Sprawa jest obecnie analizowana.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News