Reklama
aplikuj.pl

Twitter chce wprowadzić płatną subskrypcję?

twitter


Twitter to darmowa strona, na której każdy może udzielać się w różnych dyskusjach czy pisać krótkie wpisy. Wygląda jednak na to, że ten brak opłat może się wkrótce skończyć. Firma powoli planuje wprowadzenie płatności za popularnego Tweetdecka.

Twitter i płatna subskrypcja

Twitter pomimo lat nadal jest niezwykle popularna platformą społecznościową, która z roku na rok oferuje użytkownikom coraz więcej możliwości. Ich model biznesowy opiera się na sprzedawaniu “powierzchni reklamowej” na ich stronie.

Czytaj też: Media bez wyboru – dzisiejszy protest to konieczność
Czytaj też: Problemy kompatybilności nowych Intel Core z B460 i H410 wyjaśnione
Czytaj też: Jaki zasilacz kupić do komputera?

Jednak wbrew pozorom zarobki jakie ma Twitter z reklam chociażby w Stanach Zjednoczonych są małe i nie zadowalają samej firmy jak i inwestorów. Pojawiły się więc plany jeszcze innej formy zarobku – płatnej subskrypcji. Miała by ona obejmować płatny dostęp do usług takich jak Tweetdeck, czyli funkcji pozwalającej na zarządzanie kilkoma profilami naraz. Dodatkowo płatnościami miałyby zostać objęte inne opcje do urozmaicenia profilu, które będą widzieć tylko osoby z subskrypcją, a także możliwość usuwania opublikowanych tweetów czy możliwość lepszego ich dopasowania.

Czy subskrypcja faktycznie pojawi się na Twitterze? Tego nie wiemy, na razie firma bada grunt i ostrożnie sprawdza reakcje użytkowników na taki pomysł.