WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Twórcy God of War dziękują fanom – społeczność zaskoczyła deweloperów

Twórcy God of War przygotowali nowy materiał wideo, w którym dziękują fanom. Wzruszający klip przypomina twórczość społeczności.

Autorzy God of War mieli nerwy ze stali. Postanowili, że na PlayStation 4 nie będą porzucali marki, z której słyną. God of War to ich dzieło życia, które wydawało się zakończyć swój żywot na PlayStation 3. Postanowiono jednak dokonać rewolucji. Zupełnie przeobrażono serię, jednocześnie pamiętając o jej przeszłości. Wymagało to ogromnego wysiłku, który musiał pogodzić fanów starej wersji gry z tymi, którzy pokochali GoWa dopiero teraz.

Czytaj też: Staxel opuszcza wczesny dostęp, zyskując nowe funkcje

Czy sie udało – to wiemy już wszyscy. Jedna z najlepszych gier generacji oraz masa nagród Gry Roku. Nawet Red Dead Redemption 2 miało przez ten tytuł utrudnione zadanie, bo nie zyskało tylu nagród ile by pewnie normalnie było w stanie. Tytuł ekskluzywny dla Sony dosłownie zmiótł konkurencję, a gdy pojawiły się pierwsze oceny to… główny „mózg” całego przedsięwzięcia się popłakał.

Fani byli zachwyceni grą równie mocno co recenzenci. Stara społeczność rozrosła sie o nowych członków i dzięki wspólnym wysiłkom powstała masa ciekawych grafik, animacji, przedmiotów i wielu innych rzeczy, o których wspominają twórcy w najnowszym wideo z gry. „God of War – Thank You” to czterominutowe nagranie, w którym autorzy wymieniają to, co fani przygotowali dla ich gry.

Figurki, repliki mieczy, komentarze na temat wysokiego poziomu trudności – to rzeczy, które chcieli zobaczyć autorzy z Sony Santa Monica, ale stale bali się, że gra okaże się fiaskiem. Ryzykowano bardzo dużo, ale zrobiono to z taką gracją, że dziś każdy czeka na kontynuację. Ta prawdopodobnie już powstaje, a wykorzystywane są elementy z porzuconego dodatku DLC, który w pewnym momencie tak bardzo się rozrósł, że postanowiono wykorzystać go jako część kolejnej przygody.

Czytaj też: Szykują się zmiany w systemie walki wręcz w Path of Exile

Źródło: YouTube.com