Szybkie tworzenie wirtualnych spotkań w Windows 10

tworzenie wirtualnych spotkan w windows 10, Windows 10 przeinstalujesz wkrótce z chmury
Windows 10 przeinstalujesz wkrótce z chmury

W zasobniku systemowym pojawiła się nowa ikonka. Umożliwia ona użytkownikom tworzenie wirtualnych spotkań w Windows 10. Wystarczy jedno kliknięcie by stworzyć lub dołączyć do istniejącej wideokonferencji.

Tworzenie wirtualnych spotkań w Windows 10 jest szybkie i proste

Microsoft zdecydował się przenieść funkcję tworzenia spotkań do zasobnika systemowego. Nowa ikonkę odnajdziemy w zasobniku, a po kliknięciu w nią dostajemy możliwość utworzenia lub dołączenia do trwającej już wideorozmowy. Funkcja generuje specjalne linki, więc nie ma konieczności tworzenia dodatkowych kont. To bardzo ułatwia życie. Dodatkowo tworzenie wirtualnych spotkań w Windows 10 jest całkowicie darmowe.

Czytaj też: Mozilla pozwoli na oglądanie kilku filmów w trybie Obraz w obrazie na raz
Czytaj też: Aplikacja mObywatel – nowe funkcje, w tym mPrawo Jazdy
Czytaj też: Paczki z Amazona zamówimy do Paczkomatu? W końcu jest to możliwe

Maksymalna długość takiej widokonferencji to 24 godziny. Wcześniej testowana była przez członków niejawnego programu beta testów, a teraz wdrażana jest do ogólnego dostępu dla wszystkich korzystających z Windows 10.

Szybkie tworzenie wirtualnych spotkań w Windows 10

Jest to świetna alternatywa dla wszystkich programów do wideokonferencji, zwłaszcza w dobie pandemii, gdy wielu z nas pracuje zdalnie lub korzysta ze zdalnego nauczania. Jeśli jeszcze ta opcja się u Was nie pojawiła, to musicie uzbroić się w cierpliwość, zostanie dodana w najbliższym czasie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News