WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Tytuły ekskluzywne na Xboksa będą wychodziły częściej

Tytuły ekskluzywne na Xboksa będą wychodziły częściej

Tytuły ekskluzywne na Xboksa to rzadkie zjawisko podczas tej generacji. Wkrótce się to zmieni.

Oj, szykuje się Sony o wiele większa konkurencja! Microsoft odrobił lekcje i tym razem szykuje masę tytułów, które będą miały pomóc w sprzedaży konsoli lub pozwolić zarobić więcej na komputerach PC. Jak wygląda plan firmy na nadchodzące tytuły ekskluzywne? Dowiedzieliśmy się o tym dzięki Mattowi Booty, który zarządza Xbox Game Studios.

Czytaj też: Abonament Uplay+ od Ubisoftu – kolejna usługa z grami

Xbox Game Studios to studia deweloperskie, które przygotowują gry na zlecenie Microsoftu. Aktualnie Microsoft ma w swoich rękach czternaście studiów deweloperskich, a w tym Double Fine, które zostało niedawno wsparte przez MS, aby mogło wydać Psychonauts 2. Co ciekawe, wiemy już, że Minecraft Dungeons wyjdzie również na Nintendo Switch – czyżby te gry miały również trafić na PlayStation?

Na razie możemy tylko się domyślać, jakie konkretnie plany ma Microsoft, ale część rzeczy już wiemy. Matt Booty dał znać graczom, jak często powinni spodziewać się premiery nowej gry „Made by Microsoft”. Tytuły ekskluzywne powinny trafiać do graczy, co około trzy miesiące. Nie będzie zatem powtórki sytuacji, w której jedyne czym „zieloni” mogli konkurować, to seria Forza.

Czy powinniśmy się w takim razie martwić o jakość tych gier? Szczerze w to wątpię. Każda z ekip to doświadczone studio, które wie, co ma robić. Nie ma tutaj sytuacji, w której jeden deweloper zajmuje się kilkoma projektami na raz, przez co dobrze wypada tylko jeden lub żaden z nich. Kratos i Deacon będą w końcu mieli konkurencję. No chyba, że Microsoft naprawdę będzie tak otwarty i wyda te gry również na PlayStation…

Czytaj też: PlayStation 5 mocniejsze od Project Scarlett według deweloperów

Źródło: wccftech.com