Reklama
aplikuj.pl

Jakie tytuły ekskluzywne PS5 dostanie poza tymi od Sony?

Sony, PS5, exy

To że Sony będzie wspierać swoją konsolę fantastycznymi grami ekskluzywnymi jest więcej niż pewne. Co jednak z innym deweloperami? Ktoś się skusi?

Konsole zyskują wielu klientów jeśli oferują gry dostępne dla nich ekskluzywnie. Co prawda rośnie powoli grupa graczy, którzy popierają idee tego, aby wszystkie gry były dostępne wszędzie, ale jednak wciąż „exy” działają. Co jakiś czas słyszę wypowiedzi o tym, iż ktoś chce kupić dany sprzęt dla danej marki.

Znajomy ostatnio wspominał o PS4 albo PS5 aby ograć Bloodborne, a ja sam kupiłem Switcha dla Pokemonów. Działa dalej. Pamiętajmy jednak, że dane konsole otrzymują tytuły ekskluzywne nie tylko od oficjalnych twórców konsol. Zdarzają się również i inne sytuacje.

Czytaj też: Dialogi Cyberpunk 2077 zmuszą nas do machania głową

Wspomniane Pokemony to przykład bliskiej współpracy Game Freak z Nintendo, a nie dzieło Nintendo. Tak samo na PS4 mamy Nioh czy Personę. Jak to będzie wyglądało na kolejnej generacji konsol? PS5 też zdaje się ma wkrótce otrzymać zapowiedzi gier od producentów trzecich.

Prawdopodobnie dojdzie do powtórki sytuacji, w której Final Fantasty VII: Remake dalej nie jest dostępny na PC i jeszcze długo nie będzie. Final Fantasty VII: Remake Part 2 czy jakkolwiek będzie się nazywała kontynuacja – również może zostać wydany jako czasowy tytuł ekskluzywny dla konsoli Sony, nie będący dziełem Sony. Ale nie cichną również plotki na temat tego, iż Konami dogadało się z Sony i powstaje ekskluzywny Silent Hill na PS5.

Wsparcie PS5 już teraz jest porządne. Tym razem jednak Xbox Series X też będzie mógł się pochwalić ekskluzywnymi tytułami. The Medium, Stalker 2… te produkcje mogą zachęcać do zakupu sprzętu zielonych.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News