Statystyki pokazują wzrost liczby zakażeń koronawirusem wśród osób po 20. i 30. roku życia. Co ciekawe, COVID-19 przebiega u nich inaczej niż u starszych pacjentów.
Najbardziej zaskakujący jest fakt, że gorączka, która wydawała się jednym z najczęstszych objawów w przypadku zakażenia SARS-CoV-2, u wielu młodych ludzi wcale nie występuje.
Jeśli chodzi o opisywane przez lekarzy objawy, to mogą one obejmować m.in. mdłości, biegunkę, utratę smaku i zapachu oraz silne bóle głowy. Eksperci zwracają również uwagę na bóle brzucha, choć tego typu symptomy nie są jeszcze oficjalnie uznawane przez Światową Organizację Zdrowia. Niektóre z tych objawów zostały dodane do list dopiero kilka tygodni temu.
Czytaj też: Czy maski obniżają ryzyko zakażenia koronawirusem? Poznaliśmy nowe dane
Lekarze radzą osobom, które podejrzewają u siebie zakażenie koronawirusem, by poddały się kilkudniowej samoizolacji a następnie przeprowadziły testy stwierdzające obecność SARS-CoV-2. Jeśli analizy zostaną przeprowadzone zbyt wcześnie, wirus może nie zostać wykryty, dlatego najlepiej jest odczekać cztery dni po zauważeniu ewentualnych objawów.
Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News