Reklama
aplikuj.pl

U młodych ludzi objawy COVID-19 są inne niż u pozostałych. Oto, co o nich wiemy

WhatsApp czatbot, czatbot who, informacje koronawirus

Statystyki pokazują wzrost liczby zakażeń koronawirusem wśród osób po 20. i 30. roku życia. Co ciekawe, COVID-19 przebiega u nich inaczej niż u starszych pacjentów.

Najbardziej zaskakujący jest fakt, że gorączka, która wydawała się jednym z najczęstszych objawów w przypadku zakażenia SARS-CoV-2, u wielu młodych ludzi wcale nie występuje.

Jeśli chodzi o opisywane przez lekarzy objawy, to mogą one obejmować m.in. mdłości, biegunkę, utratę smaku i zapachu oraz silne bóle głowy. Eksperci zwracają również uwagę na bóle brzucha, choć tego typu symptomy nie są jeszcze oficjalnie uznawane przez Światową Organizację Zdrowia. Niektóre z tych objawów zostały dodane do list dopiero kilka tygodni temu.

Czytaj też: Czy maski obniżają ryzyko zakażenia koronawirusem? Poznaliśmy nowe dane

Lekarze radzą osobom, które podejrzewają u siebie zakażenie koronawirusem, by poddały się kilkudniowej samoizolacji a następnie przeprowadziły testy stwierdzające obecność SARS-CoV-2. Jeśli analizy zostaną przeprowadzone zbyt wcześnie, wirus może nie zostać wykryty, dlatego najlepiej jest odczekać cztery dni po zauważeniu ewentualnych objawów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News