Reklama
aplikuj.pl

Uber – nowe czasy, nowe możliwości w aplikacji

uber, bolt

Kluczem do przetrwania jest dostosowanie się do aktualnej sytuacji na świecie. I Uber doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego właśnie zaprezentowano nowości, które idealnie sprawdzą się w obecnych czasach.

Uber prezentuje nowości

Uber przedstawił nowe możliwości, jakie pojawią się w ich aplikacjach, a które idealnie sprawdzą się w obecnych czasach. Dodatkowo od razu wiemy, które z nich trafią do Polski, więc nie trzeba będzie się zastanawiać, czy i kiedy dostaniemy do nich dostęp.

Czytaj też: Kolejne smartfony 5G od OPPO wkraczają na polski rynek

Uber Connect

To nowa usługa, która pozwoli na wysyłanie przesyłek za pomocą aplikacji. Dzięki temu w łatwy sposób wyślemy rodzinie jakiś podarunek albo pomożemy znajomym na izolacji przesyłając im potrzebne produkty. Jak podaje Uber już w 25 miastach można korzystać z Connect, a w najbliższym czasie trafi ona do kolejnych, m.in. do Warszawy, Amsterdamu, Londynu czy Oslo.

Uber Reserve

Ta funkcja trafi na rynek amerykański i pozwoli zaplanować podróż Uberem z wyprzedzeniem. Wiesz, że za dwa tygodnie będziesz musiał pojechać na lotnisko? Planujesz przejazd z ulubionym kierowcą i nie czekasz na niego. A wiemy, że czasem bywa tak, że od zamówienia przejazdu do przyjazdu kierowcy może minąć nawet kilkanaście minut. Rezerwacja możliwa jest nawet z 30-dniowym wyprzedzeniem.

Czytaj też: Soundbary Samsung – co nowego czeka nas w 2021 roku?

Uber Hourly

W Polsce z tej funkcji korzystać możemy od kwietnia ubiegłego roku, ale teraz trafia ona na inne rynki. Jeśli jednak jej nie znacie, to już tłumaczymy o co chodzi. Uber Hourly daje możliwość wypożyczenia samochodu i kierowcy na godziny. Nie jest to jeden przejazd, a tyle, ile ich potrzebujemy na załatwienie różnych spraw. Można więc odwieźć dziecko do szkoły, zrobić zakupy, zajrzeć do rodziny i pojechać do pracy bez konieczności kilkukrotnego wzywania Ubera.

Uber Eats

Uber Eats, pandemia, lockdown

Do tej dobrze wszystkim znanej apki trafi sporo nowości, które najpierw, w ramach testu, udostępnione zostaną na rynek amerykański. Umożliwione zostanie zamawianie jedzenie z wyprzedzeniem z zamkniętych restauracji. Jeśli wiemy, że danego dnia będziemy bardzo zajęci możemy zaplanować sobie posiłki nie martwiąc się tym w trakcie dnia. Kolejną nowością będzie możliwość dodawania produktów z różnych miejsc i restauracji do różnych koszyków jednocześnie. Trzecią nowo dodaną funkcją będzie rekomendowanie restauracji z posiłkami na wynos podczas przejazdu.

Czytaj też: Nowe zestawy LEGO VIDIYO to jeszcze więcej świetnej zabawy

Cel: bezpieczeństwo  

Uber uczestniczy również bardzo aktywnie w procesie szczepień na całym świecie oferując darmowe przejazdy i zniżki dla lokalnych społeczności. W Polsce przekazał kody na przejazdy takim organizacjom jak Caritas, Senior w Koronie, Święty Mikołaj dla Seniora, Fundacja Mali Bracia Ubogich, Uniwersytet Trzeciego Wieku czy Fundacja WOŚP. Dzięki temu osoby, które nie mają normalnie możliwości dostania się o własnych siłach na szczepienie mogą skontaktować się z odpowiednią organizacją i skorzystać z Ubera.