Reklama

Soundbary Samsung – co nowego czeka nas w 2021 roku?

Soundbary Samsung - co nowego czeka nas w tym roku?

Podczas oglądania filmów czy seriali, a także grania na telewizorze nie liczy się już tylko jakość obrazu, ale również dźwięku. By spotęgować doznania i zatracić się w danym obrazie warto wypróbować soundbary Samsung, których oferta na 2021 rok jest bardzo bogata.

Soundbary Samsung – lepszy dźwięk to lepsze wrażenia

Samsung zaprezentował ofertę soundbarów na 2021 rok. Wybór jest naprawdę duży. Przedstawiono modele z Q-Serii, tej najbardziej zaawansowanej oferującej funkcje dla graczy, technologię Dolby Atmos i DTS:X. Są też kompaktowe modele S-Serii i charakteryzująca się wyjątkową głębią niskich tonów A-Seria. Każdy więc powinien znaleźć coś dla siebie.

Czytaj też: Samsung wprowadza na polski rynek kolejne ciekawe urządzenia Lifestyle

Q-Seria

W skład tegorocznej Q-Serii wchodzi pięć modeli: Q950A, Q900A, Q800A, Q700A i Q600A. Wyróżnia je technologia DTS:X i Dolby Atmos, a także funkcja Dźwięku Dopasowanego do Przestrzeni. Głównym przedstawicielem tej serii jest Q950A, pierwszy soundbar na świecie, który oferuje dźwięk przestrzenny w formacie 11.1.4.

Q-Seria stworzona została głównie z myślą o posiadaczach telewizorów Neo QLED i QLED, ich celem jest zapewnienie jak najlepszych wrażeń podczas oglądania treści. Dynamiczne funkcje audio i optymalizacja z myślą o graczach sprawia, że te soundbary powinny trafić w gusta wielu klientów. Dolby Atmos i DTS:X zastosowane w tych modelach sprawiają, że możemy usłyszeć nawet pojedynczy dźwięk, zaś funkcja Wielokanałowego Dźwięku Przestrzennego w formacie 3.1.2 przeniesie nas w sam środek dziejącej się na ekranie akcji.

Ale dlaczego właściwie Q-Seria najlepiej będzie działać z Neo QLED i QLED? Cóż, warto uściślić, że nie tylko, bo także z telewizorami Crystal UHD od modelu AU7000. Wszystko przez funkcję Q-Symphony wprowadzoną w ubiegłym roku. Synchronizuje ona głośniki telewizora z soundbarem co przekłada się na wzmocniony i harmonijny dźwięk płynący z obu urządzeń.

Zadbano także o graczy, którzy przecież także korzystają z telewizorów. Dedykowany dla nich jest Tryb Gry Pro optymalizujący dźwięk właśnie pod kątem gier konsolowych, zaś technologia Samsung Acoustic Beam sprawi, że dźwięk popłynie do gracza dokładnie z tego miejsca, w którym na ekranie dzieje się akcja.

Obecnie do sprzedaży w Polsce trafiają modele Q800A, Q700A oraz Q600A.

Czytaj też: Powitajmy telewizory The Frame 2021

S-Seria

Szukając soundbara, który jednocześnie powinien być designerskim dodatkiem warto zainteresować się S-Serią, której modele S60A i S61A to połączenie doskonałego brzmienia i kompaktowej konstrukcji. Te modele są stylowym dopełnieniem wnętrza dzięki pokryciu tkaniną wysokiej jakości. Są więc estetyczne i nienachalne w wyglądzie, przykują uwagę elegancją i prostotą wykonania.

Wiadomo jednak, że wygląd to nie wszystko, ale spokojnie, Samsung zadbał również o świetne brzmienie. Połączono Boczne Głośniki Tubowe z technologią Acoustic Beam dając widzom wyjątkowe doświadczenia dźwięku otaczającego ich ze wszystkich stron. Zaś dzięki funkcji Dotknij i Odtwórz wystarczy przyłożyć telefon do soundbara i włączyć ulubioną muzykę bez konieczności mozolnego parowania urządzeń.

Czytaj też: Samsung Neo QLED – oferta telewizorów na 2021 rok

A-Seria

Soundbary Samsunga powiększą się także o modele A-Serii – A650, A550 i A450. Są one dedykowane głownie widzom, którym zależy na wzmocnieniu dźwięków płynących z telewizora, np. chcą pogłębić niskie tony. Są wygodne w użytkowaniu, a co interesujące – można nimi sterować za pomocą Jednego Pilota, czyli tego samego, którym sterujemy telewizorem Samsung. Dodatkowo każdy model A-Serii posiada w zestawie subwoofer.

Dodatkowo jeśli wybierzemy Model A650 będziemy mogli korzystać ze Standardu Dolby Digital 5.1 i DTS Virtual:X, czyli po prostu z przestrzennego dźwięku przenoszącego nas w sam środek oglądanych wydarzeń. Jeśli zaś czasem denerwuje Was fakt, że efekty dźwiękowe w filmach zagłuszają dialogi to zainteresuje Was Wbudowany Głośnik Centralny z technologią wzmacniania ludzkiego głosu. Już żaden dialog Wam nie umknie.