WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Ujawniono prototypy kontrolerów DualShock 4 dla PlayStation 4

Na forum Resetera wpadła niedawno ciekawa fotka, która ujawniła szereg prototypów kontrolera DualShock 4, z których Sony wybrało finalnie wersję, znaną przez każdego z nas od 2013 roku. 

Czytaj też: Sony do 2020 roku zwolni połowę osób z działu mobilnego

Wszystko dzięki studiu Asobi Team, twórców m.in. Astro Bot: Rescue Mission, którzy podczas prezentacji na tegorocznych targach GDC pokazali jako pierwsi poniższą fotografię, opatrzoną dumnym nagłówkiem Gameplay Research. Otrzymali taką okazję właśnie przez wspomnianą grę, podczas tworzenia której mieli okazję sprawdzić prototypy DualShocka 4:

Ujawniono prototypy kontrolerów DualShock 4 dla PlayStation 4

Pady ewidentnie ułożono od lewego górnego rogu do prawego dolnego, bo im niżej znajduje się kontroler, tym bardziej przypomina finalną wersję. Tak naprawdę sześć z nich na samym dole nie różni się specjalnie od siebie, choć zapewne znajdą się pomiędzy nimi różnice na poziomie przycisków, grubości, czy wykonania obudowy. Najciekawsze Najdziwniejsze propozycje ewidentnie trafiły na samą górę… i wystarczy jeden rzut oka, aby stwierdzić, że to dobrze, że finalnie porzucono ich projekt na pierwszych etapach.

Sony ewidentnie próbowało też obrać drogę pielęgnowania swojego stylu, co potwierdza najbardziej wysunięty na prawo model. Ten jest cholernie podobny do kontrolera z PlayStation 3, choć ma kilka nowych elementów w centralnym bloku. A który z nich podoba się Wam najbardziej?

Czytaj też: Zwroty w PlayStation Store – poznajcie nowe zasady Sony

Źródło: Resetera