Jeśli w tym tygodniu AMD nie wrzuci oficjalnie na rynek swoich nowych kart graficznych, to naprawdę zawiodę się na tych przeciekach. Wczoraj podrzuciłem Wam cenę, specyfikację i wydajność, a dziś mam dla Was same slajdy z premiery karty Radeon RX 590.

Na nich swoje lepkie rączki położył serwis HD Tecnologia, który nie omieszkał się pochwalić swoim „odkryciem”. Co jednak najciekawsze, wczorajsze informacje pokrywają się z doniesieniami serwisu Videocardz, więc tak wzajemnie potwierdzających się przecieków zwyczajnie nie możemy odrzucać. Trzy ujawnione slajdy przedstawiają kolejno specyfikację, testy w grach oraz zestawy pozwalające na tańsze skompletowanie „idealnej platformy gamingowej”. Mówimy więc tutaj o 2304 procesorach strumieniowych i podstawowym zegarze sięgającym 1469 MHz, co przewyższa poprzednika (RX 580) wyłącznie za pośrednictwem wyższego o 212 MHz taktowania.

Ujawniono slajdy z premiery karty Radeon RX 590

Przejście na 12 nm proces zrobiło swoje, co widać po poniższych wynikach wydajności w wielu grach w porównaniu z 6 GB GTX 1060.

Całość dopełnia slajd zachwalający technologię FreeSync, która w przypadku monitorów jest tak tania, że pozwala klientowi zaoszczędzić 204$. Przynajmniej w tym przypadku:

Czytaj też: XFX Radeon RX 590 Fatboy OC+ na zdjęciach

Źródło: Videocardz

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!