Reklama
aplikuj.pl

Uważajcie na fałszywe maile od Poczty Polskiej. To kolejne internetowe oszustwo

Poczta Polska, Mobilny Bankowiec, Bank Pocztowy

Cyberprzestępcy prześcigają się w wymyślaniu pomysłów na oszustwa w sieci. Poczta Polska poinformowała na swojej stronie fałszywych mailach, które wysyłane są do ich klientów. Uważajcie!

Oszuści wysyłają fałszywe maile od Poczty Polskiej

Cyberprzestepcy w ostatnim czasie zaczynają coraz bardziej wykorzystywać w swoich atakach instytucje, do których społeczeństwo ma zaufanie. niedawno podszywali się pod WHO i GIS korzystając przy tym z ogólnego strachu związanego z pandemią koronawirusa. Tym razem podszywają się pod Pocztę Polską. Proceder szybko zauważono i na stronie internetowej Poczty pojawiło się stosowne wyjaśnienie.

Informujemy, że Poczta Polska nie jest inicjatorem tych kampanii mailowych. Prosimy o czujność i uważne czytanie otrzymanych wiadomości oraz zawartych w niej linków. W przypadku otrzymania podejrzanych wiadomości lub w przypadku podejrzenia nieprawidłowości bądź niezgodności, prosimy o zgłoszenie sprawy na policję i niezwłoczne poinformowanie nas na adres [email protected] lub https://incydent.cert.pl/. To nam pozwoli na ostrzeżenie naszych klientów, a także zablokowanie fałszywej strony – Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej

Czytaj też: Aplikacja Twój telefon pozwoli usunąć zdjęcia z telefonu
Czytaj też: Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe dostała bardzo atrakcyjną funkcję
Czytaj też: Zmiany w regulaminie Allegro – Smart za pobraniem i kilka innych nowości

Fałszywe maile od Poczty Polskiej informują o błędnie zaadresowanej przesyłce i zawierają załączniki, które niby mają potwierdzać treść wiadomości. Tymczasem znajduje się w nich wirus, który po otworzeniu zainfekuje nasz komputer. Celem oszustów jest wyłudzenie wrażliwych danych, a nawet pieniędzy. Uważajcie więc na tego typu wiadomości, bo działają one na takiej samej zasadzie, jak te z informacja o spektakularnej wygranej. Takie wiadomości mają zwykle treść albo atrakcyjną, albo niepokojącą, a zawsze chodzi o to, byśmy kliknęli w link lub w załącznik, a wtedy nasze urządzenie zostanie zainfekowane przez groźnego wirusa.