Reklama
aplikuj.pl

Valheim działa już na konsolach

valheim

Deweloperzy Valheim pokazali swoją produkcję w ruchu na Xbox Series X. Tym samym tytuł przestanie być wkrótce grą ekskluzywną dla komputerów PC.

Valheim na Xbox Series X

Valheim to wyjątkowo trudna gra eksploracyjna i survivalowa dla 1–10 graczy osadzona w proceduralnie generowanym świecie inspirowanym mitologią nordycką. Twórz potężną broń, buduj długie domy i zabijaj wrogów, aby dowieść swojej siły przed Odynem!

Odkrywaj tajemniczy świat. W każdym z unikalnych środowisk znajdziesz odmiennych wrogów, inne zasoby i sekrety. Wciel się w wikinga, żegluj po przepastnych morzach w poszukiwaniu nieznanych krain i walcz z krwiożerczymi potworami.

Czytaj też: Returnal na PC – znowu dopracowana gra od PlayStation

Wznoś długie domy wikingów i bazy, w których schronisz się przed czyhającymi niebezpieczeństwami. Dostosowuj budynki wewnątrz i na zewnątrz w szczegółowym systemie budowania. Dzięki kolejnym poziomom ulepszeń budynków zwiększysz możliwości bazy, rozbudujesz ją i przygotujesz się do lepszego odpierania ataków.

Walcz o przetrwanie, zbierając materiały i wytwarzając broń, zbroje, narzędzia, statki i umocnienia. Dekoruj palenisko i ostrz miecze, uprawiaj zboża i warzywa, gotuj, przygotowuj miody i mikstury.

To wszystko było dotychczas dostępne tylko na komputerach PC, ale Microsoft wspomógł deweloperów, dzięki czemu produkcja zmierza też na konsole. Już teraz możemy podejrzeć jak gra prezentuje się na Xbox Series X.

Vallheim na nowych platformach będzie dostępne 14 marca 2023. Co ciekawe autorzy gry określają nowe wydanie jako „Xbox”. Zwykle dzieje się tak, gdy produkcja ma trafić nie tylko na Xbox Series X oraz Xbox Series S, ale także na poprzednią generację konsol, czyli Xbox One.

Czytaj też: Rockstar poprawia swój abonament GTA+. Gracze otrzymają garaż za darmo

Co oferować ma tytuł na konsolach? Twórcy wymieniają:

  • Przeogromny proceduralnie generowany świat, w którym każda kraina charakteryzuje się odmienną fauną i florą, innymi wrogami, zasobami i przepisami do odkrycia.
  • Graj sam lub w 10-osobowym zespole na dedykowanym serwerze i doświadcz nieograniczonych możliwości kreowania świata oraz wrogów ze skalowaniem poziomu trudności.
  • Ciesz się systemem walki opartym na wytrzymałości nagradzającym przygotowanie i umiejętności. Opanuj różne rodzaje broni wymagające odmiennych stylów atakowania i blokowania, raź wrogów z dystansu, rób uniki i paruj uderzenia, aby pokonać wrogów.
  • Niezwykle wciągający system zdobywania żywności, w którym nie możesz umrzeć z głodu i nie otrzymasz kary za głodowanie, jednak zyskasz więcej zdrowia, wytrzymałości i premie do regeneracji zależnie od diety.
  • Gra oferuje intuicyjny system wytwarzania przedmiotów — przepisy, surowce i składniki znajdziesz, odkrywając świat.
  • Elastyczny system budowy uwzględniający integralność strukturalną i wentylację. Budowa niewielkich schronień, ale i całych wiosek czy posterunków, a także zajmowanie opuszczonych budynków. Dostosowywanie struktur do własnych potrzeb.
  • Żaglówki i statki, którymi dotrzesz do dalekich krain i mórz, gdzie znajdziesz skarby i zmierzysz się z potworami.
  • Epickie walki z bossami będące wyzwaniem nawet dla najlepiej przygotowanych wikingów. Zwycięscy śmiałkowie mogą liczyć na nagrody, które pomogą im w świecie gry.