Reklama
aplikuj.pl

Valve poprawia Steam Decka. Nowa aktualizacja, kwestia zamówień i dotychczasowe zmiany

Steam Decków, Steam Deck od Valve, Steam Deck, Valve Steam Deck

Steam Deck zaliczył swoją premierę pod koniec lutego i wydał już kilka stosownych aktualizacji, poprawiających szereg aspektów związanych z korzystaniem z tego handhelda. Tę najnowszą Valve musiało wypracować na podstawie zarzutów pierwszych użytkowników. Firma zapowiedziała jednocześnie, że wszystkie zamówienia zrealizuje zgodnie z harmonogramem.

Kolejna aktualizacja i kolejny przejaw tego, że Valve poprawia Steam Decka

Najnowsza aktualizacja wprowadziła przede wszystkim ulepszenia w sklepie Steam i bibliotece oraz poprawki kilku znanych błędów. Te dwie sekcje są teraz bardziej responsywne i przyjazne użytkownikowi przez zmiany w nawigacji.

Premierę Steam Decka można zdecydowanie nazwać udaną. Ten handheld o sporych możliwościach obliczeniowych, jak i systemowych (można podmienić system SteamOS na Linuxa lub Windowsa, ale tego nie zalecamy) nie dręczy już nawet problem dryfujących gałek, bo wyeliminowała go prosta aktualizacja firmware.

Czytaj też: Acer Swift X z kartą Intel Arc A370M dostępny w przedsprzedaży. Znamy cenę i termin dostawy

Z ostatnich informacji warto też wspomnieć, że nawet Cyberpunk 2077 doczekał się specjalnej aktualizacji po części z myślą o Steam Decku (1.52), obecny wewnątrz SoC ma bardzo podobne GPU do tego w Exynosie 2200 Samsunga, a kolejna tura wysyłek ruszy w październiku bieżącego roku.