Reklama

Valve wyda wkrótce kontroler Knuckles EV2 VR

Poprawka poprzednika

Valve, Steam, VR, kontroler, Knuckles EV2 VR, Knuckles,

Podczas gdy letnia, międzygalaktyczna wyprzedaż Steam trwa w najlepsze, Valve zaprezentowało kontroler Knuckles EV2 VR. Ten rozwiązuje po części jeden z największych problemów zabawy w rzeczywistości wirtualnej.

Mowa oczywiście o palcach, których odwzorowanie w VR jest niebywale trudne. Pierwsza wersja kontrolera Knuckles odrobinę to poprawiała, ale Knuckles EV2 VR wnoszą tę kwestię na jeszcze wyższy poziom. Wszystko przez dodanie analogowych przycisków, mniejszego touchpada i dwóch tradycyjnych przycisków, które mają się jednak nijak do fizycznego uchwytu, który pozwala symulować ścisk dłoni w grze, za pomocą fizycznego uścisku pada.

Valve, Steam, VR, kontroler, Knuckles EV2 VR, Knuckles,

Do zaprezentowania nowych możliwości Valve stworzyło nowe demo technologiczne. W nim można przetestować kilka dodatkowych funkcji Knuckles EV2 VR w prostych minigierkach. Co jednak najważniejsze, kontroler ten już zmierza do deweloperów, a wkrótce trafi do sprzedaży detalicznej. Wygląda więc na to, że firma do serca wzięła sobie rzeczywistość wirtualną i według wcześniejszych zapowiedzi szykuje na ten rynek coś specjalnego. W tym czymś z pewnością swoje przeznaczenie znajdzie nowy Knuckles.

Źródło: KitGuru