Reklama

Velomobil Snoek nie jest czymś, w czym chcecie się pokazywać

Velomobil Snoek, Velomobil, Snoek,

Jako trójkołowy velomobil Snoek sięgnął po przede wszystkim aerodynamiczną konstrukcję, która umożliwia rozwijanie wysokich prędkości.

Wyścigowy velomobil Snoek

Velomobil Snoek, to nic innego, jak trójkołowiec zamknięty w opływowym nadwoziu, który radzi sobie świetnie na drogach z lekkimi wzniesieniami, a przede wszystkim lepiej niż rowery. Wszystko to przy jednoczesnym zapewnianiu lepszej ochrony przed żywiołami.

Czytaj też: Elektryczny rower LeMond Prolog waży zadziwiająco mało
Czytaj też: HAVN jako idealne miejsce parkowania dla elektrycznych rowerów
Czytaj też: Rower elektryczny na 4 kołach? CityQ ma zapewnić wysoką stabilność

Snoek jest produkowany przez holenderską firmę Velomobiel i jest przeznaczony przede wszystkim do wyścigów lub do szybkiej jazdy rekreacyjnej. Podkreśla to lekki korpus z włókna węglowego o zminimalizowanym kształcie, co finalnie przekłada się na wagę rzędu 20 kg, ale oczywiście na pokładzie nie ma elektrycznych silników, a lusterko boczne razem z zawieszeniem na wszystkich kołach. Plany przewidują też pełny system oświetlenia.

Czytaj też: Dwa elektryczne rowery Nox w zestawie taniej, ale z haczykiem
Czytaj też: Stacjonarny rower Bowflex VeloCore, to coś, czego szukacie
Czytaj też: Dwa nowe elektryczne rowery FREY Bike na zwiastunie

Jako trójkołowy rower, Snoek ma pod swoją bryłą jednostronne hamulce bębnowe Sturmey Archer z 20-calowymi kołami przednimi i 28-calowym kołem tylnym, napęd 2×11 i zdejmowalną aerodynamiczną osłonę. Rozpędza się ponoć do ponad 60 km/h i choć nie wszedł jeszcze do pełnej produkcji, złożono już na niego 22 zamówienia. Jego cena wynosi 8000 euro.