Reklama

Vimeo oferuje darmowe narzędzie do pracy zdalnej – Vimeo Record

Vimeo records, Vimeo, wideokonferencje

Popularny serwis wideo Vimeo chce pomóc w pracy i nauce zdalnej, która zapewne jeszcze przez długi czas będzie nam towarzyszyć. Vimeo Record ma być darmowe i oferować sporo przydatnych funkcji.

Teams, Zoom, a teraz także Vimeo Record

Najbardziej popularnymi programami do prowadzenia wideokonferencji są obecnie Microsoft Teams i Zoom, które prześcigają się w oferowaniu coraz to nowych funkcji, mających ułatwić prace i naukę zdalną. Teraz również serwis Vimeo startuje ze swoim serwisem. Vimeo Record to program rejestrujący ekran i kamerę internetową. Umożliwia łatwe przechwytywanie i udostępnianie wiadomości wideo z poziomu przeglądarki internetowej. Użytkownicy mogą za darmo narywać nieograniczoną ilość treści i jednym kliknięciem umieszczać je na Vimeo.

Czytaj też: Słuchanie filmów i seriali na Netfliksie? Platforma wprowadza nową funkcję
Czytaj też: Google wstrzymało proces aktualizacji Chrome OS
Czytaj też: Dokumenty i Arkusze Google dostały nowe ikony

Oprócz tego Vimeo Records dostępne jest w formie wtyczki na Chrome, które umożliwia użytkownikom łatwe nagrywanie ekranu lub twarzy, udostępnianie i komentowanie tych nagrań, organizowanie ich w foldery z różnymi uprawnieniami i otrzymywanie powiadomień, gdy ktoś je ogląda.

Cały czas Vimeo podkreśla, że te wszystkie funkcje dostajemy całkowicie za darmo. Dodatkowo zaznacza, że dzięki możliwości jednoczesnego udostępniania obrazu z kamer i nagrywaniu ekranu można o wiele lepiej przekazywać określone treści, a co za tym idzie będą one dla rozmówców łatwiejsze do przyswojenia. Z pewnością dużym plusem jest darmowe i nieograniczone nagrywanie filmów, a także hostowanie je w serwisie, dzięki czemu zawsze możemy przesłać je do osób, które nie mogły uczestniczyć w widoekonferencji lub chcą powrócić do materiałów później.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News