WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Virgin Galactic zakończyło prace nad Gateway to Space

Gateway to Space brzmi tak futurystycznie, jak się wydaje, choć to nic innego, jak niestandardowy budynek łączący pokój do kontroli misji oraz halę odlotów i przylotów dla kosmicznych turystów. Odpowiada za niego zresztą Virgin Galactic, więc nie jest to wielkim zaskoczeniem. 

Czytaj też: Skonstruowanie lotniskowca jest trudne i potwierdza to ten z Chin

Zakończenie budowania zaprojektowanego przez firmę Foster+Partners obiektu Gateway to Space jest ważne dla Virgin Galactic, bo to z niego ma startować m.in. suborbitalny statek kosmiczny SpaceShipTwo i WhiteKingTwo. Pomimo swojej praktycznej strony jest też po prostu bardzo ekskluzywnym lotniskiem, które będzie przygotowywało turystów na ich niezapomnianą, bo kosmiczną podróż.

Kształty i kolory budynku zostały zaprojektowane tak, aby wtapiać się w krajobraz Nowego Meksyku, a jednocześnie zapewnić niezbędne miejsce do przygotowania i obsługi najnowocześniejszego samolotu kosmicznego. Gateway to Space jest więc podzielony na dwie części. Na parterze znajduje się strefa „Gaia”, która pełni rolę hali odlotów i przylotów, a na wyższym poziomie strefa ”Cirrus”, gdzie mieści się kontrola misji. Całość dopełnia oczywiście hangar tuż obok.

Czytaj też: Kajak Oru Inlet wygląda tak, jakby po prostu nie mógł zadziałać

Źródło: New Atlas