Gateway to Space brzmi tak futurystycznie, jak się wydaje, choć to nic innego, jak niestandardowy budynek łączący pokój do kontroli misji oraz halę odlotów i przylotów dla kosmicznych turystów. Odpowiada za niego zresztą Virgin Galactic, więc nie jest to wielkim zaskoczeniem. 

Czytaj też: Skonstruowanie lotniskowca jest trudne i potwierdza to ten z Chin

Zakończenie budowania zaprojektowanego przez firmę Foster+Partners obiektu Gateway to Space jest ważne dla Virgin Galactic, bo to z niego ma startować m.in. suborbitalny statek kosmiczny SpaceShipTwo i WhiteKingTwo. Pomimo swojej praktycznej strony jest też po prostu bardzo ekskluzywnym lotniskiem, które będzie przygotowywało turystów na ich niezapomnianą, bo kosmiczną podróż.

Kształty i kolory budynku zostały zaprojektowane tak, aby wtapiać się w krajobraz Nowego Meksyku, a jednocześnie zapewnić niezbędne miejsce do przygotowania i obsługi najnowocześniejszego samolotu kosmicznego. Gateway to Space jest więc podzielony na dwie części. Na parterze znajduje się strefa „Gaia”, która pełni rolę hali odlotów i przylotów, a na wyższym poziomie strefa ”Cirrus”, gdzie mieści się kontrola misji. Całość dopełnia oczywiście hangar tuż obok.

Czytaj też: Kajak Oru Inlet wygląda tak, jakby po prostu nie mógł zadziałać

Źródło: New Atlas

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej