Volkswagen Arteon 2021 z nowym zwiastunem. Czekacie?

VW Arteon, nowe modele Arteon, Volkswagen Arteon 2021, Arteon 2021

Już jutro, 24 czerwca, Volkswagen oficjalnie zaprezentuje najnowszą wersję modelu Arteon na 2021 rok, ale na wielkie zmiany nie liczcie – to tylko odświeżenie.

Nowy model Arteon otrzyma zaktualizowane elementy oświetlenia, które cieszą oko zmyślnemu połączeniu głównych świateł z całą konsolą za sprawą pasków LED, dochodzących do emblematu marki na samym środku zderzaka.

W kabinie Arteon otrzyma najnowszy system informacyjno-rozrywkowy MIB3 wraz z zaawansowanym półautonomicznym systemem prowadzania. Ten może kontrolować kierowanie, przyspieszanie i hamowanie do prędkości 210 km/h.

Chociaż mamy pewność co do tego, że wydanie R Arteona zadebiutuje, to nie jest jasne, czy w grę wejdzie wersja sedan, kombi, czy może obie. Tajemnicą jest również sam napęd podkręconego wariantu, ale od czego są plotki?

Czytaj też: A gdyby tak Bentley stworzył elektryczny motocykl?

Te sugerują, że VW wrzuci pod jego maskę swój 2,0-litrowy turbodoładowany silnik z Golfa R, który zapewni 330 koni mechanicznych. Inne opcje prawdopodobnie obejmują parę czterocylindrowych jednostek z turbodoładowaniem o mocy 184 KM i 220 KM.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News