WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Volkswagen Arteon 2021 z nowym zwiastunem. Czekacie?

Volkswagen Arteon 2021 z nowym zwiastunem. Czekacie?

Już jutro, 24 czerwca, Volkswagen oficjalnie zaprezentuje najnowszą wersję modelu Arteon na 2021 rok, ale na wielkie zmiany nie liczcie – to tylko odświeżenie.

Nowy model Arteon otrzyma zaktualizowane elementy oświetlenia, które cieszą oko zmyślnemu połączeniu głównych świateł z całą konsolą za sprawą pasków LED, dochodzących do emblematu marki na samym środku zderzaka.

W kabinie Arteon otrzyma najnowszy system informacyjno-rozrywkowy MIB3 wraz z zaawansowanym półautonomicznym systemem prowadzania. Ten może kontrolować kierowanie, przyspieszanie i hamowanie do prędkości 210 km/h.

Chociaż mamy pewność co do tego, że wydanie R Arteona zadebiutuje, to nie jest jasne, czy w grę wejdzie wersja sedan, kombi, czy może obie. Tajemnicą jest również sam napęd podkręconego wariantu, ale od czego są plotki?

Czytaj też: A gdyby tak Bentley stworzył elektryczny motocykl?

Te sugerują, że VW wrzuci pod jego maskę swój 2,0-litrowy turbodoładowany silnik z Golfa R, który zapewni 330 koni mechanicznych. Inne opcje prawdopodobnie obejmują parę czterocylindrowych jednostek z turbodoładowaniem o mocy 184 KM i 220 KM.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News