WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Obejrzyj jak Volkswagen testuje prototyp elektrycznego ID.4 w USA

Volkswagen właśnie opublikował nowy film z testami prototypu ID.4, które mają miejsce w USA. Czy dowiemy się czegoś na temat tego elektrycznego SUVa marki odpowiedzialnej za aferę Dieselgate?

Nie bez powodu media za Wielkim Oceanem tak się z tego cieszą, bo ID.4 będzie pierwszym EV z serii ID od Volkswagena, który trafi na rynek amerykański. „Nasz” oddział firmy już poradził sobie z finalnym projektem tego SUVa, bo już w sierpniu rozpoczęła się jego masowa produkcja w Niemczech.

Wersja północnoamerykańska musi najpierw zakończyć proces rozwoju, ponieważ w porównaniu do europejskiej będzie zupełnie inna. Będzie przykładowo bazować na innych ogniwach akumulatorowych, bo nie od LG Chem, a SK Innovation, ale w kwestii dostawców i komponentów, różnice z dostawcami będą zapewne ogromne.

Czytaj też: Oto nowy sportowy supersamochód Maserati. MC20 wreszcie ujawniony z niespodzianką

Północnoamerykańskie ID.4 zostanie również ustawione specjalnie na potrzeby lokalnego rynku z różnymi konfiguracjami pod względem dynamiki pojazdu w myśl ustawienia zawieszenia, hamulców, opon, czy nawet osiągów. Jak bardzo ten model będzie się róznił? Wszystko rozwiąże się w ciągu dwóch tygodni.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News