Reklama
aplikuj.pl

Oto Volkswagen Taigo, przebijający się przez ogłoszenie Voltswagen w USA

Volkswagen Taigo, Voltswagen w USA

Oficjalnie na temat marki Volkswagen mamy dwa ważne ogłoszenia. Po pierwsze mowa o zmianie nazwy na Voltswagen w USA i ujawnieniu nowego crossovera Taigo, który próbuje zyskać nieco uwagi.

Volkswagen Taigo w Europie, a w USA Voltswagen

Taigo, to tak naprawdę europejska odmiana modelu Nivus z Brazylii, który zadebiutuje latem, a do Polski trafi w pierwszym kwartale 2022 roku, ozdabiając dealerskie wystawy. Ten crossover przyciąga uwagę dynamicznym designem i będzie wyposażony w wiele systemów asystujących oraz najnowsze rozwiązania z dziedziny łączności ze światem zewnętrznym.

Czytaj też: Wspominamy model Volkswagen ID.R, bo był arcyważny dla rodziny ID

Gdyby tego było mało, ogłoszenie crossovera na rynek w Europie nie jest jedynym, co miała dla nas firma. Ta ujawniła bowiem (nie miała wyjścia), że już w maju w Ameryce zmieni swoją nazwę na Voltswagen, aby zaakcentować swoje przejście na elektryczne układy napędowe, choć w USA oferuje dopiero jedno BEV – ID.4.

Czytaj też: Dlaczego Polacy kupują elektryczne samochody? Sprawdził to Volkswagen

VW będzie jednak rozróżniał swoje pojazdy elektryczne i spalinowe. Samochody elektryczne będą miały zewnętrzną plakietkę Voltswagen, a te drugie istniejący emblemat. Marka Voltswagen pojawi się jednak natychmiast w reklamach, na jej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.