WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Volkswagen Transporter T7 2021 w obiektywie

Dostawczaki nie są może najbardziej interesującymi modelami na motoryzacyjnym rynku, ale może zainteresuje kogoś nowy Transporter T7 Volkswagena w kamuflażu?

Fotografowie serwisu Auto Express zdołali namierzyć samochód dostawczy Volkswagen Transporter nowej generacji podczas zimowych testów. My z kolei wiemy, że firma jeszcze w tym roku oficjalnie ujawni tę nową wersję Transportera i to zaledwie 12 miesięcy po ujawnieniu ulepszonej wersji T6.

Transporter T7, a więc model siódmej już generacji zadebiutuje na rynku zapewne w 2021 roku, oferując nową gamę układów napędowych, zaktualizowaną stylistykę i technologię zaczerpniętą z zupełnie nowego Golfa Mk8.

Styl nowego Transportera będzie ewolucją modelu poprzedniej generacji, ale z akcentami zaczerpniętymi z najnowszej gamy samochodów osobowych marki. Ma teraz nieco bardziej zaokrąglone rogi i więcej szklanych powierzchni, podczas gdy styl przedniej części naśladuje stylistykę nowego Golfa, dzieląc podobną osłonę chłodnicy, kształt zderzaka i wygląd reflektorów LED.

Najważniejsze jednak, że proporcje tego muła Transportera zmieniły się w stosunku do jego poprzednika. Przednie drzwi nie są już wycięte w nadkolu. Dzięki temu kierowca siedzi z tyłu i niżej w kabinie – jak w tradycyjnym samochodzie osobowym, co sugeruje, że nowy Transporter będzie oparty na nowej platformie.