Oto elektryczny samochód z pazurem od Volkswagena

Volkswagen GTX, ID4 GTX, VW ID4 GTX, podkręcony ID4, prototyp GTX

Wygląda na to, że doczekaliśmy się pierwszych fotek z Volkswagenem ID.4 GTX w roli głównej. W skrócie – ma to być elektryczny samochód, który zaskoczy nas wydajnością.

Pod koniec zeszłego roku dowiedzieliśmy się, jak Volkswagen będzie nazywał swoje podkręcone elektryczne samochody. Padło na sufiks GTX, którego dumnym dzierżawcą może być widoczny poniżej na szpiegowskich zdjęciach model ID.4.

Niestety tych nie ma za wiele, a ich szczegółowość do najwyższych nie należy. Co jednak najważniejsze, ewidentnie widać podobieństwo tego samochodu do ID.4 oraz kilka kluczowych różnic, które sugerują, że jest to prototyp ID.4 GTX.

Oczywistym wyróżnikiem jest tylny spojler umieszczony u podstawy szyby, jak również mniejszy dach i cieńszy słupek C. Nie zabrakło też tylnego zderzaka z tradycyjnymi do ukrywania EV, fałszywymi wylotami spalin (via Motor1).

Czytaj też: Zupełnie nowy crossover Toyota Corolla po raz pierwszy w obiektywie

Niestety nadal nie wiemy co Volkswagen poprawi i co ulepszy w modelach GTX. Wiemy, że standardowy ID.4 będzie oferowany z konfiguracją jednosilnikową lub dwusilnikową, zapewniając napęd na tył lub na wszystkie koła. W wydaniu GTX napęd AWD jest więc pewny, a wzrost mocy po prostu wymagany.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News