Reklama

Zupełnie nowy crossover Toyota Corolla po raz pierwszy w obiektywie

Toyota Corolla, Corolla cross, crossover Corolla, crossover Toyoty, Toyota Corolla cross

Wygląda na to, że japońska firma przygotowuje kolejny dodatek do swojej oferty, jako że dostrzeżono prototypowego kompaktowego SUVa na bazie Corolli.

Oba ujęcia zostały po raz pierwszy opublikowane na stronie Thai Car Inside na Facebooku i przedstawiają mocno zakamuflowany prototyp crossovera na drogach publicznych w Tajlandii. Ten najwyraźniej bazuje na Corolli (wyżej) oraz architekturze TNGA i wygląda na to, że będzie oferowany, jako alternatywa dla C-HR.

Ciekawie będzie zobaczyć, jak producent samochodów oddzieli tego nowego crossovera od świeżo upieczonego Yarisa. My spodziewamy się, że będzie po prostu prostszy, ale bardziej przestronny w środku i prawdopodobnie będzie nosić niedawno opatentowany w Australii przydomek Corolla Cross.

Ta Corolla powinna być gotowy do wprowadzenia na rynek w pierwszej połowie przyszłego roku. Może przyjąć hybrydowe jednostki napędowe nowej Corolli o pojemności 1,8 i 2,0 litra, ale w zależności od rynku, na jaki trafi.

Czytaj też: Elektryczny samochód Polestar 2 z pewnością będzie bezpieczny

Nie wiemy jednak, czy Corolla Cross trafi do Europy, jako że obecne informacje wspominają tylko o rynkach azjatyckich i Ameryce Południowej. Będzie bowiem produkowany w Brazylii.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News