Reklama

Volvo Car Poland zasadzi las. Ty zdecyduj gdzie!

volvo

W ramach 4. edycji akcji społecznej Wypożyczalnia Choinek Volvo internauci po raz kolejny będą mogli wybrać, w którym miejscu Volvo posadzi drzewa. Tym razem można wybrać pomiędzy okolicami Kościeliska a Czarnego Dunajca.

Volvo posadzi 13 000 drzew iglastych i liściastych

W ramach akcji Wypożyczalnia Choinek Volvo firma wypożyczała świąteczne drzewka jednocześnie zobowiązując się, że za każde wypożyczoną choinkę posadzi 10 kolejnych. W tym roku na Święta do opiekunów trafiło 1300 takich drzewek, więc do posadzenia jest aż 13 000 drzew iglastych i liściastych.

Czytaj też: Kolejny zwiastun serialu WandaVision z zupełnie nowymi fragmentami
Czytaj też: Netflix – dlaczego wciąż do niego wracamy?
Czytaj też: Chris Pratt będzie nowym Indianą Jonesem?

Tylko gdzie je posadzić? O tym zadecydują internauci w głosowaniu, które potrwa od 15 do 22 stycznia. Volvo skonsultowało się z Polskim Związkiem Zrzeszeń i wybrało dwa obszary:

  • Okolice Kościeliska – górski obszar liczący 35 km2, na którym w 2013 roku doszło do zniszczenia drzewostanu z powodu wiatru halnego, a potem przez atak kornika drukarza.
  • Okolice Czarnego Dunajca – obszar w okolicach słynącej z legendarnych spływów rzeki Czarny Dunajec. Malowniczy teren pełen gęstych lasów i wyjątkowo ukształtowanego terenu, który zapewnia życie wielu gatunkom roślin i zwierząt.

Władysław Pędziwiatr, Prezes Polskiego Związku Zrzeszeń Leśnych, który jest jednym z partnerów akcji Wypożyczalnia choinek Volvo mówi:

Obszary leśne są Dobrem Narodowym i powinny podlegać szczególnej ochronie oraz zajmować coraz większą powierzchnię naszego kraju. Nasze przetrwanie, w dużej mierze zależy od dóbr, które generują lasy – od powietrza, którym oddychamy, po drewno, którego używamy. Lasy tworzą ekosystemy (fauna, flora), które są gwarantem zachowania bioróżnorodności, obszarem retencjonowania wody, zapobiegają erozji gleby i łagodzą zmiany klimatyczne. Bardzo cieszymy się, że wraz z firmą Volvo po raz kolejny możemy odnowić powierzchnię, która została pozbawiona drzew poprzez silne powiewy wiatru halnego

Głosować mogą wszyscy, nie tylko ci, którzy wypożyczyli choinkę. A zrobić to można na stronie www.choinkavolvo.pl