Reklama
aplikuj.pl

W 2020 roku spadła sprzedaż smartfonów, choć nie u wszystkich producentów

Roczna sprzedaż smartfonów w 2020 roku spadła o 12,5 proc., jednak okazuje się, że dwie firmy zanotowały spory wzrost sprzedaży. Które smartfony cieszyły się taka popularnością?

W 2020 roku spadła sprzedaż smartfonów

Firma analityczna Gartner przedstawiła raport dotyczący sprzedaży smartfonów w 2020 roku. Większość producentów zanotowała spory spadek w stosunku do 2019 roku. Główną przyczyną była z pewnością pandemia, choć w przypadku Huaweia (spadek w ostatnim kwartale 2020 roku – 41,1 proc.) przyczynił się do tego brak usług Google. Łączny spadek w ubiegłym roku wyniósł 12,5 proc. zaś w ostatnim kwartale – 5,4 proc.

Czytaj też: Funkcja przewidywania tekstu zawita do Microsoft Word i Outlook
Czytaj też: Nadchodzi Spotifi HiFi – nowy plan to dopiero początek zmian
Czytaj też: realme zapowiedziało nowy flagowiec – realme GT 5G ze Snapdragonem 888. Kiedy premiera?

Starszy dyrektor ds. badań Gartner zauważa, że w ostatnim kwartale wzrost sprzedaży nastąpił dzięki większej popularności smartfonów 5G, a także tych budżetowych modeli z niższej lub średniej półki.

Okazuje się, że spadek sprzedaży nie dotknął Apple, które w ostatnim kwartale sprzedało najwięcej urządzeń dzięki iPhone 12. Drugim producentem notującym wzrost okazało się Xiaomi, której różnorodne modele cieszą się ogromna popularnością, a atrakcyjne ceny sprawiają, że użytkownicy chętnie kupują ich smartfony.