Reklama
aplikuj.pl

W jakim stopniu zamknięcie Włoch wpłynęło na emisję zanieczyszczeń?

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że środki bezpieczeństwa podjęte w Chinach w związku z epidemią koronawirusa pozytywnie wpłynęły na tamtejsze środowisko. Nie inaczej stało się w przypadku Włoch, co udowadaniają zdjęcia satelitarne.

Z udostępnionych przez Europejską Agencję Kosmiczną materiałów wynika, że w ciągu pierwszych miesięcy 2020 roku na terenie Włoch odnotowano zauważalny spadek emisji dwutlenku azotu. Claus Zehner z ESA dodał, że naukowcy są pewni, iż ta pozytywna zmiana wynika z ograniczeń, jakie wprowadził włoski rząd. Zamknięto bowiem wiele fabryk i ograniczono ruch uliczny. Efekty możecie zobaczyć na materiale poniżej.

Jak widać, różnice są naprawdę spore i gołym okiem widać, kiedy w życie wprowadzono pewne ograniczenia. Szczególnie duży przeskok nastąpił na północy Półwyspu Apenińskiego, gdzie najwcześniej wystąpił stan alarmowy oraz doszło do zamknięcia miast. I choć oczywistym jest, że problemem numer jeden wciąż pozostaje walka z pandemią SARS-CoV-2, to tego typu informacje dają choćby minimalny zastrzyk pozytywnej energii w tej kwestii.