WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

W Monopoly Voice Banking SI dba o granie fair

Niech ci, którzy oszukują w grach planszowych zastanowią się nad swoim życiem, bo jak tak można! Niestety oszukiwanie w tego typu rozrywce nie należy do najtrudniejszych i czasem naprawdę trudno się w tym połapać. Zwłaszcza w Monopoly, które czasem wydobywa z ludzi największe zło. Na szczęście wkrótce do sprzedaży trafi wersja Monopoly Voice Banking z wbudowaną sztuczną inteligencją.

Czytaj też: Ruszyła petycja związana z Cyberpunk 2077

Największa nowość w tej wersji sprowadza się do aktywowanego głosem cylindra na środku planszy, który ma na celu śledzenie wszystkich transakcji gotówkowych i majątkowych, co skutecznie przeciwdziała niecnym praktykom oszustów. Podobno Monopoly Voice Banking nabrał, dzięki temu dodatkowi nawet nieco więcej dynamiki. Nie liczcie jednak, że z tym cylindrem dogadacie się, jak z asystentem domowym pokroju Alexy. Jest tak naprawdę ograniczony, a do działania wymaga trzech baterii AA.

Są z nim związane dokładnie cztery przyciski – po jednym dla każdego gracza w grze. Kiedy nadejdzie kogoś tura, ten naciska przycisk i czyta polecenie z karty, którą wyciągnie z talii. Można również zagadnąć Pana Monopoly o to, kto akurat wygrywa i na szczęście cofnąć operację, kiedy albo my, albo nasza sztuczna inteligencja zawiniła.

Nowa wersja to również nowe zasady – w Monopoly Voice Banking zagra maksymalnie czterech graczy, którzy będą mogli teraz elimiować sześć nieruchomości i kupować media oraz linie kolejowe. Wszyscy położą na niej łapki już 1 lipca, choć przedsprzedaż już ruszyła.

Czytaj też: Buty to przeżytek. Rzuć okiem na ”podeszwę” Link

Źródło: Popular Mechanics