WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Wakacje 2020 a wypadki ze skutkiem śmiertelnym. Przerażająca mapa policji

Polska policja co roku publikuje mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Okresem, którym interesują sie policjanci są wakacje.

Ponownie otrzymujemy mapę od polskiej policji, na której pojawiają się pewne punkty. Czym one są? Niestety, to wszystkie sytuacje, w których ktoś zginął na drodze w wyniku wypadku drogowego.

Mapa wypadków 2020

Co może najbardziej szokować to to, że w 2020 roku doszło w okresie zaledwie dwóch miesięcy do 437 wypadków. Co więcej – w ostatni dzień przerwy od szkoły doszło do 14 nowych zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. Przedstawiona mapa ma zachęcać do zwalniania. Czy to działa?

Czytaj też: Interstyl Hustler to wyjątkowy drewniany samochód, o który nikt nie prosił

Okazuje się, że być może publikowanie takich grafik ma sens. W wakacje 2020 roku mieliśmy ogólnie 5287 wypadków co jest wynikiem o 13 procent niższym niż w wakacje 2019. Zginęły 482 osoby co również jest spadkiem o 18 procent w porównaniu z 2019 rokiem. Rannych mieliśmy 6242 osoby – 15 procent mniej niż rok temu. Pytanie tylko czy niższe statystyki nie są wynikiem mniejszego ruchu spowodowanego rezygnacją z wakacji przez koronawirusa?

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News