WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Walkcar to taka elektryczna platforma do jazdy

Jeśli stanęlibyście przed wyzwaniem połączenia ze sobą laptopa i deski elektrycznej, to lepiej nie wzorujcie się na pojeździe Walkcar. Jeszcze ktoś pozwie Was za kopiowanie.

Ważący łącznie 2,9 kg Walkcar od Cocoa Motors jest niczym innym, jak szalenie mobilną elektryczną platformą, która może i przypomina elektryczną deskorolkę, ale tylko pod kątem samego przeznaczenia. Jego platforma z włókna węglowego i aluminium klasy lotniczej mierzy zaledwie 215 x 346 mm, użytkownik jeździ jakieś 74 mm nad ziemią.

Walkcar uzupełnia samonaprawiająca się powłoka lakiernicza, ale tradycyjnie najważniejsze drzemie w jego napędzie. Ten oferuje dwa tryby jazdy, gdzie Sport pozwala na 16 km/h prędkości maksymalnej i przejechanie do 5 km, a Normal oferując 7 km zasięgu, rozpędza się maksymalnie do 10 km/h.

Na tej elektrycznej „desce” poradzicie sobie z nachyleniami do 10 stopni, o co zadbają dwie pary kółek. Te z przodu są statyczne i napędzane silnikami elektrycznymi, podczas gdy te z tyłu przyjmują formę kółek w wózku sklepowym, umożliwiając skręcanie.

Czytaj też: Jak wykorzystalibyście hydrauliczne robotyczne ramię?

Cała jazda opiera się na zasadzie hoverboarda, a więc sterujemy Walkcarem swoim ciężarem ciała. Jego cena w przedsprzedaży wynosi 7240 zł, ale kupicie go tylko w Japonii.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News