Reklama
aplikuj.pl

Warhammer Darktide opóźnione przez fatalne oceny, ale twórcy jeszcze nam pokażą

warhammer darktide

Deweloperzy Warhammer Darktide napisali list do graczy. Czego dowiadujemy się z wpisu pełnego nadziei i obietnicy poprawy?

Warhammer Darktide obiecywał dużo

Fabuła Warhammer Darktide zapowiadała krwawą jatkę.

Ziarenka spaczenia w głębi kopca tworzą ryzyko pojawienia się przytłaczającej fali ciemności. Tajemnicza i złowroga siła próbuje przejąć kontrolę nad całym miastem. Wraz z sojusznikami z Inkwizycji musisz wykorzenić wroga, zanim miasto popadnie w Chaos.

Zbudowana na tradycjach najlepszej w swojej klasie walki w zwarciu z Vermintide 2 – gra Warhammer 40,000: Darktide wprowadziła dodatkowo system zaciętej walki bronią palną ze świata WH40K. Gracze muszą opanować odpowiednie połączenie walki dystansowej i w zwarciu, przebijając się przez zastępy wrogów.

Czytaj też: W Morrowind można teraz malować obrazy!

To wszystko w brutalnym, dystopicznym świecie Warhammer 40,000. Od bijących ciepłem fabryk po rozkładającą się strefę uzdatniania wody, która dotknięta została opadami kwaśnego deszczu – kopiec Tertium zawsze był bezlitosnym miejscem. Gracze muszą służyć gorliwej Inkwizycji, podejmując się misji mających na celu eksterminację zagrożeń w głębinach miasta-kopca.

Warhammer Darktide z problemami

Wszystko to jednak nie będzie dawało takiej radości z rozgrywki, jeśli tytuł po prostu nie będzie dobry. Niestety, dziś oceny Warhammer Darktide na Steam określane są jako mieszane, a ostatnie recenzje są w większości negatywne. Za rogiem czaiła się premiera wersji na Xbox Series S i Xbox Series X, ale twórcy powiedzieli „stop”.

Czytaj też: Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint znowu obrywa ocenami

Ekipa Fatshark ogłosiła, że nie podołała oczekiwaniom graczy. Widać jednak, że twórcy nie są osobami, które porzucają swoje gry i poinformowali, że kolejne miesiące poświęcą na naprawianiu elementów Darktide. W planach jest poprawienie systemu craftingu, bardziej nagradzająca pętla rozgrywki oraz lepsza optymalizacja i stabilność gry.

Wszystko to sprawia, że premiera wersji Xbox Series S i Xbox Series X nie może się odbyć i jej premiera zostaje przesunięta na bliżej nieokreślony termin. Oby nowa wersja gry działała już lepiej.