Reklama

Warszawa idzie w elektryczność nowymi autobusami

Warszawa autobusy, elektryczne autobusy warszawa, elektryczne busy Warszawa, solaris Warszawa, nowe autobusy warszawa

Warszawa zaczyna mieć powoli coraz większe znaczenie pod kątem EV, jako że na terenie naszej stolicy trafiły pierwsze elektryczne autobusy.

Miasto, które wygryzło niegdyś Kraków z funkcji, oczekuje obecnie na trzycyfrową liczbę autobusów elektrycznych, które mają zostać wprowadzone do miejskiego transportu do końca 2020 roku. Mowa dokładnie o dostawie 130 egzemplarzy od firmy Solaris.

Ostatnio Warszawa otrzymała pierwszą ich transzę, czyli 18 ze 180 autobusów elektrycznych Urbino 18, które jeżdżą na linii 503. Należy tym samym zaznaczyć, że to nie pierwszy raz z elektrykami dla naszej stolicy i przedsiębiorstwa Miejskich Zakładów Autobusowych.

Wzbogacenie floty o kolejne 130 zeroemisyjnych autobusów sprawi, że cała flota zarówno takich, jak i niskoemisyjnych modeli wzrośnie do około 500 sztuk (via Insideevs).

Czytaj też: Luksusowe coupe i sedany w wyścigu na prostej

Pomimo wielkości modelu Ubrino 18, ich akumulatory są dość kompaktowe, a ich pojemność wynosi zaledwie 150 kWh. Wszystko przez wersję akumulatorów High Power, która jest przeznaczona do wielu krótkich ultraszybkich sesji ładowania każdego dnia za pomocą pantografów. Dodatkowo te zestawy są kompaktowe, dlatego jeden autobus pomieści aż 133 pasażerów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News