Reklama
aplikuj.pl

Deweloperzy Warzone udzielają porad do Odrodzenia Nieumarłych

warzone

Odrodzenie Nieumarłych wróciło do Call of Duty Warzone. Teraz deweloperzy gry udzielają porad graczom, którzy dopiero będą przystępować do zabawy w tym trybie gry.

Odrodzenie Nieumarłych w Call of Duty Warzone

Odrodzenie Nieumarłych jest stworzonym przez Beenox, ograniczonym czasowo trybem gry w Call of Duty: Warzone, który pozwala operatorom stać się zombie w rozgrywce przeznaczonej dla 40-graczy w drużynach 4-osobowych.

Ci z was, którzy pamiętają poprzednie tryby Warzone z zombie, z pewnością odnajdą się w tym trybie battle royale z nieumarłymi. Dzięki nowej mechanice Epidemii i innym drobnym zmianom – obejmującym usunięcie momentów, w których gracze byli straszeni znienacka, co zapewne ucieszy bojaźliwych graczy – Odrodzenie Nieumarłych z pewnością będzie szalonym, odjechanym i pełnym wyzwań doświadczeniem dla wszystkich graczy.

Czytaj też: FIFA 23 z nową fizyką tylko na aktualnej generacji konsol

Czym konkretnie jednak jest Odrodzenie Nieumarłych? Jest to odmienione Mini Royale, w którym wziąć udział może w sumie 40 graczy w 4-osobowych drużynach. Operatorzy, którzy polegną podczas eksploracji nawiedzonej Rebirth Island pod osłoną mgły, zostaną wskrzeszeni jako zombie.

Jest jednak haczyk – te zombie nie są zwykłym, szwendającym się mięsem armatnim, dzięki któremu możecie zdobywać odjechane kamuflaże! Te kontrolowane przez graczy mają kilka asów w rękawie, które pozwolą im przetrwać:

Doładowany skok: Dzięki tej szybko odnawiającej się umiejętności zombie mogą szybko dogonić swoją ofiarę i zróżnicować sposób poruszania się. Im dłużej gracz przytrzyma przycisk odpowiadający za zdolność, tym dalej i wyżej skoczy.

Impuls Elektromagnetyczny: Niszczy urządzenia elektryczne przeciwnika, takie jak miny zbliżeniowe, a także pojazdy i celowniki cyfrowe. Wyłącza również HUD wszystkich operatorów znajdujących się w zasięgu impulsu.

Granat gazowy: Zadaje wrogom obrażenia i dezorientuje ich. Granat ten wypuszcza niewielkie cząsteczki na małym obszarze wokół użytkownika. Świetnie sprawdza się w połączeniu z Impulsem Elektromagnetycznym podczas walki w zwarciu.

Porady do trybu Odrodzenie Nieumarłych w Warzone

Deweloperzy gry postanowili podzielić się pięcioma głównymi poradami, które umożliwią Wam przetrwanie tej rozgrywki jak z horroru. Oto wspomniane rady:

  1. Dezaktywujcie, dezorientujcie i atakujcie… Jako zombie, wykorzystywanie umiejętności jest kluczem w walce przeciwko operatorom, którzy mają do dyspozycji broń dystansową. Świetnie sprawdzi się aktywacja Impulsu Elektromagnetycznego, która spowoduje uszkodzenie pobliskiego wyposażenia. Następnie możecie rzucić granat gazowy, by zdezorientować przeciwnika i spróbować go wykończyć. Za wykonanie chociażby jednego wykończenia w tym trybie można zdobyć nagrodę.
  2. Łączcie siły. Koledzy z drużyny wciąż mogą być pomocni w eliminowaniu drużyn przeciwników, mimo że zostali przemienieni w zombie. Mogą na przykład zaszarżować na wroga, podczas gdy żywi operatorzy utrzymują się z tyłu i próbują ustrzelić przeciwników z karabinu snajperskiego. Nieumarli mogą też otwierać środki medyczne, w którym znajdą strzykawki dla swoich podgniłych kolegów.
  3. Sprawdzajcie skrzynie. Likwidowanie operatorów to nie jedyny sposób na zbieranie strzykawek – otwierajcie skrzynie z zapasami, których nie sprawdzili inni gracze. Nie zapominajcie o wypatrywaniu czerwonych konturów, dzięki którym widać je przez ściany i osłony.
  4. Pamiętajcie o Epidemii. Ta nowa mechanika odmienia rozgrywkę, gdyż dziesiątki nowych zombie w grze mogą wywołać kompletne zamieszanie. Często sprawdzajcie wskaźnik Epidemii, by zobaczyć, czy nie jest prawie pełny. Da wam to czas na przygotowanie się do oblężenia z wykorzystaniem ulepszeń polowych, takich jak przenośna osłona. Możecie też rozłożyć pułapki, np. miny zbliżeniowe.
  5. Zwycięzca zgarnia wszystko. Jeśli uda wam się wygrać, pozostając ludźmi w trybie Odrodzenie nieumarłych, otrzymacie animowaną wizytówkę Ostatni przy życiu. Nie zniechęcajcie się i uczcie się na błędach popełnionych w poprzednich, przegranych grach, by odblokować coś, co może być niezwykle rzadkie wśród wszystkich kont graczy w Warzone.

Czytaj też: Command and Conquer Remastered Collection w GeForce Now! Do tego osiem innych gier

Wiedzieliśmy również, że niezbędne będzie wprowadzenie zmian w nastroju i atmosferze panujących na Rebirth Island, by miejsce to pasowało klimatem do zombie. Dlatego wymyśliliśmy nową sekwencję ewakuacji i mieliśmy przyjemność pracować z naszymi kolegami z Raven, by odpowiednio dostosować wygląd i efekty wizualne na wyspie. Zachowajcie czujność – zombie mogą czaić się na was w gęstej mgle!