Reklama
aplikuj.pl

WhatsApp i WHO uruchamiają specjalnego czatbota, który odpowie na pytania związane z koronawirusem

WhatsApp czatbot, czatbot who, informacje koronawirus

WhatsApp ogłosił właśnie nowe partnerstwo z WHO. W jego ramach powstał czatbot zapewniające dokładne informacje dotyczące koronawirusa.

Aby rozpocząć konwersację, należy napisać hi na numer alarmowy WHO, czyli +41 79 893 1892. Usługa następnie wyśle serię wiadomości, w tym najnowsze informacje czy dane związane z koronawirusem.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News

Celem tego jest oczywiście walka z fake newsami. WhatsApp stał się źródłem wszelkich fake newsów i dlatego platforma zaczyna z tym walczyć. Przykładem tego jest sytuacja w mieście Utrecht w Niderlandach. Rozniosły się tam informacje, zgodnie z którymi trzeba pić gorącą zupę, aby uniknąć infekcji lub wstrzymać oddech na 15 s w celu sprawdzenia czy się jest chorym.

WhatsApp czatbot, czatbot who, informacje koronawirus

Czatbot WHO ma na celu rozpowszechnianie oficjalnych i sprawdzonych informacji dotyczących koronawirusa. Będą one dotyczyły między innymi ochrony przed wirusem, czy będą obalały kłamstwa.

Usługa póki co jest dostępna w języku angielskim, arabskim, chińskim, francuskim, rosyjskim i hiszpańskim. Niedługo jednak powinna rozszerzyć się ona na kolejne języki – liczę, że pojawi się także po polsku.

Czytaj też: Daftcode łączy siły z Chmurą Krajową i warszawskimi uczelniami