Reklama
aplikuj.pl

Wsteczna kompatybilność PlayStation 5 jednak nie taka słaba!

ps4, ps5, kompatybilność wsteczna

Sony dodało na swoją stronę nowe informacje o PlayStation 5. Zaktualizowano wątek związany z wsteczną kompatybilnością.

Wiecie co się dzieje, gdy prezentacje dla deweloperów rozreklamujecie jako wydarzenie dla graczy i teraz macie 12 milionów wyświetleń i tyle samo głów, które zastanawiają się co robią na wykładzie z inżynierii? Dzieją się takie newsy jak ten teraz.

No bo bądźmy szczerzy. Sam się do dziś zastanawiałem o co chodzi z tą wsteczną kompatybilnością gier na PlayStation 5? Będzie tylko 100 gier z PlayStation 4? A może te 100 to będzie jakoś ulepszone a inne będą działać? Zrozumieć tego łatwo nie było.

Czytaj też: Wrażenia z Resident Evil 3 Remake. Bardzo dobrze, prawie znakomicie.

Sony chyba się już połapało, że gracze nie rozumieją ich komunikatów i postanowiło jeszcze raz wyjaśnić kwestię kompatybilności wstecznej. A więc?

Sony sprawdza w tej chwili wszystkie gry z PlayStation 4 na PlayStation 5 i stale będzie dodawać wsparcie dla kolejnych gier PS4 na PS5. Na start na pewno otrzymamy wsparcie dla 100 gier, ale ta liczba może jeszcze znacznie urosnąć, bo do premiery przetestowane zostaną setki jak nie tysiące kolejnych gier. Hideak Nishino (piastujący stanowisko SIE Senior Vice Presidenta) wierzy, że przytłaczająca większość z ponad 4 tysięcy gier na PlayStation 4 będzie działać na PlayStation 5.

Czytaj też: Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News