Reklama

WhatsApp – obsługa na wielu urządzeniach i inne nowości

whatsapp

Trwają już testy beta obsługi komunikatora WhatsApp na kilku urządzeniach na raz. Dodatkowo w najbliższym czasie możemy spodziewać się kilku innych zmian.

Co nowego zaoferuje nam WhatsApp?

Na brak obsługi komunikatora na wielu urządzeniach na raz użytkownicy narzekają od dawna. Już jakiś czas temu w jednym z wywiadów CEO Facebooka, Mark Zuckerberg oraz prezes WhatsAppa, Will Cathcart ogłosili, że taka funkcja w końcu trafi do komunikatora. Teraz wiemy na ten temat trochę więcej.

Czytaj też: Revolut z kilkoma nowościami. Co się pojawiło?

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami otrzymamy możliwość obsługi WhatsAppa na czterech urządzeniach jednocześnie. Na sprzęcie głównym nie będzie konieczności posiadania połączenia z internetem. Jednak w fazie testów funkcja jest mocno ograniczona do platform WhatsApp Web, WhatsApp Desktop i Portal. Zapewne jednak w stabilnej wersji nie będzie już takich ograniczeń.

Czytaj też: Jednak nie tak dużo użytkowników chce porzucić WhatsApp

Oprócz tego warto wspomnieć, że w najbliższym czasie komunikator umożliwi przenoszenie historii czatów pomiędzy urządzeniami z Androidem i iOS. W tym wypadku konieczne będzie zainstalowanie najnowszych wersji aplikacji. A jeśli już o tym mowa, to wśród zmian znalazło się też spore ograniczenie. Facebook uniemożliwi bowiem kontakt z użytkownikami, którzy nie mają zaktualizowanego komunikatora.