Reklama
aplikuj.pl

Wiadomości Google umożliwią przypinanie konwersacji

Wiadomości Google, Funkcje w Wiadomościach Google, Google

Kolejna funkcjonalność trafia do Wiadomości Google. Mowa tutaj o możliwości przypinania na górze interesującej ich konwersacji tak, by nie zgubiła się pomiędzy innymi.

Przypinanie wiadomości w aplikacji Wiadomości Google

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Google dodało do swojej aplikacji obsługującej wiadomości szereg ciekawych funkcji. Wiadomości Google zyskały możliwość dodawania sugestii wydarzeń w kalendarzu, obsługę zaplanowanych wiadomości, automatyczne usuwanie jednorazowych kodów, odnowiono interfejs aplikacji i ujednolicono emoji. Niedawno ujawniono również, że firma pracuje też nad widokiem podzielonego ekranu na tabletach i możliwością wysyłania wiadomości za pomocą sparowanego telefonu. Jak widzicie więc, apka rozwijana jest przez cały czas i tylko zyskuje na nowych funkcjach.

Czytaj też: Bilety kolejowe w aplikacji mObywatel

Tym razem, wraz z najnowszą wersją Wiadomości Google do użytkowników trafi opcja przypinania rozmów na górze widoku w aplikacji, a także możliwość oznaczania gwiazdką określonych wiadomości. Informacje znalezione w kodzie wskazują, że przypięta rozmowa zawsze będzie wyświetlała się na górze, ponad innymi, gdy otworzymy apkę. Maksymalnie będzie można przypiąć 3 rozmowy, przynajmniej na razie.

Czytaj też: Wyszukiwarka Google na komputerze przeczyta nam fragmenty tekstów?

Jeśli zaś chodzi o możliwość dodawania gwiazdek, to informacje z kodu aplikacji o numerze 8.1.050 wskazują, że będziemy mogli dodać gwiazdki do ważnych dla nas konwersacji, ale nie będą one wyświetlały się ponad innymi. Z czasem jednak ma zostać dodana opcja łatwego ich wyszukiwania. Nie wiadomo tylko kiedy ta funkcjonalność trafi do aplikacji.

Wersja Wiadomości Google 8.1.050 jest już powoli udostępniana w Google Play.