Reklama
aplikuj.pl

Wiatrak PS5 za głośny? Jest rozwiązanie, ale świat staje na głowie

wiatrak ps5

Wiatrak PS5 dla niektórych użytkowników PS5 nie jest zbyt udanym elementem konsoli. Sony trochę tutaj namieszało.

Wentylator, który znajduje się w PlayStation 5 może być lepszej już gorszej jakości. Macie wrażenie, że z Waszym modelem jest coś nie tak?

Czytaj też: Project Cars 4 symulacją jakiej jeszcze nie było. Tylko czemu reklamują to liśćmi…
Czytaj też:
Rockstar potwierdza przywiązanie do gier jakie lubimy. Ale dajmy im lepiej pracować, co nie?
Czytaj też:
Nowy gameplay Returnal z PS5 prezentuje psychologiczny horror-shooter

Wiatrak PS5 do wymiany?

Istnieją modele PS5, które chodzą głośniej od innych. Gracze już odkryli jakie jest źródło problemu! Co prawa konsola i tak jest o niebo cichsza od PS4, ale każdy woli mieć najlepszy model urządzenia. Jak zatem rozpoznać problem? W PS5 zastosowano dwa modele wentylatorów. Jeśli konsola Waszym zdaniem nie jest niemalże niesłyszalna to zapewne trafiliśmy na ten głośniejszy o kilka decybeli wentylator. Niestety – nie dostaniecie za to nowej konsoli.

Jest też jednak inny problem – niektórzy słyszą delikatne terkotanie. Jakby wentylator cały czas o coś małego zahaczał. Tutaj też dowiedziano się o co chodzi. Niektóre modele PS5 mają źle wycięty kawałek materiału, który pojawia się na drodze wiatraka PS5. Tutaj wystarczy tenże element przyciąć.

Czytaj też: PSVR na PS5 – jak włączyć? Jakie różnice w grach?
Czytaj też:
Gameplay z Doom 4 wyciekł! Gra wygląda jak Call of Duty…
Czytaj też:
Prototyp Mirror’s Edge 2 wyciekł do sieci. Gra naprawdę była w zaawansowanej produkcji!

Co jak to nie pomoże?

Okazuje się teraz, że jest trzecie rozwiązanie. Niektórzy gracze dalej mają problemu z wiatrakiem PS5, który nagle zaczyna głośniej działać w grach. Co trzeba zrobić? Odkrył to jeden z graczy. Mianowicie… musicie położyć swoje PS5 poziomo, ale do góry nogami. Wejście na napęd musi być w górnej części konsoli. To rozwiązanie podobno od razu eliminuje problem. Wiecie co jest jednak śmieszniejsze? Gracze zastanawiali się dlaczego na jednym z filmików Hermena Hulsta (osoby będącej prezesem PlayStation Studios) konsola właśnie leżała w takiej pozycji. Prezes szybko usunął nagranie, ale gracze myśleli – po co on to robi? Teraz już chyba wiemy.

PS5 do góry nogami na usuniętym wideo