Reklama
aplikuj.pl

Wiedźmin 1 Remake powstaje. Na co się nastawić?

wiedźmin

CD Projekt RED co rusz nas w ostatnich dniach zaskakuje. Okazuje się, że powstaje remake pierwszej części Wiedźmina, która dość mocno się zestarzała i nigdy nie trafiła na konsole.

Wiedźmin 1 Remake istnieje

CD Projekt RED z przyjemnością ogłosiło, że powstaje remake pierwszego Wiedźmina! Dobrze słyszycie. Gra, od której wszystko się zaczęło, zostanie odtworzona przy pomocy silnika Unreal Engine 5. Aktualnie prace nad grą są na wczesnym etapie, w polskim studiu Fool’s Theory. Pracują nad nią weterani Wiedźmina, podczas gdy CD PROJEKT RED zapewnia nadzór kreatywny.

Czytaj też: Największe wydarzenie od premiery Dying Light 2 już dostępne

Remake pierwszego Wiedźmina możecie kojarzyć pod pseudonimem “Canis Majoris”. CD Projekt RED chciało już się podzielić z Wami powyższą informacją, jednak gra znajduje się jeszcze na wczesnym etapie produkcji. Fool’s Theory dąży do stworzenia jej na jak najwyższym poziomie, dlatego studio prosi o cierpliwość, ponieważ minie trochę czasu, zanim będą mogli zdradzić więcej szczegółów.

Zachód w końcu pozna się na Wiedźmin 1 Remake?

Nie ma co ukrywać, że pierwsza odsłona Wiedźmina, choć była hitem w naszym kraju i u sąsiadów, to jednak na dalszym zachodzie nie szału nie zrobiła. Większość graczy zna markę tylko dzięki trzeciej, legendarnej już odsłonie serii.

Czytaj też: Multiplayer The Last of Us nie będzie nas nic kosztował

„Wiedźmin to był początek CD PROJEKT RED, od tego się wszystko dla nas zaczęło. To była nasza pierwsza gra i przełomowy moment dla studia. Remake jest równie ważny, bo będzie dla nowego pokolenia graczy okazją, by po raz pierwszy przeżyć początek historii Geralta. Dobrze znamy zespół Fool’s Theory, są wśród nich nasze koleżanki i koledzy, którzy pracowali z nami przy serii. Przede wszystkim to szalenie ambitni ludzie tworzący świetne gry. Znają materiał źródłowy i zdają sobie sprawę, że na ten remake gracze liczą od dawna. To dopiero początki tego projektu, ale wierzę, że warto będzie czekać.”

Adam Badowski, szef studia CD PROJEKT RED

Gra również nigdy nie trafiła na konsole, więc gdy na sprzęcie Microsoftu i Sony na świecie szał robił Mass Effect czy Dragon Age, o losach Geralta nikt nie słyszał. Cały pomysł na projekt wydaje się być… perfekcyjny? Mamy starą grę, która naprawdę potrzebuje odnowy. Mamy świetną historię, więc na pewno zadowolimy fanów Dzikiego Gonu. Powstaje Wiedźmin „4” bez Geralta, ale jak ktoś się stęskni za postacią, to będzie go miał w remake’u. Do tego – mamy ogromną konsolową bazę graczy, którzy kompletnie nie znają tej odsłony. Teraz pozostaje tylko (i aż!) zrobić porządną grę.