Reklama

Wiedźmin – wiemy, kiedy ekipa powróci na plan drugiego sezonu

Wiedźmin serial Netflix, Wiedźmin fanarty, Wiedźmin sezon 2 premiera, Wiedźmin sezon 2 koronawirus,

Po miesiącach bezczynności spowodowanej pandemia koronawirusa kolejne projekty są wznawiane. jednym z nich jest Wiedźmin i dzisiaj potwierdzono, kiedy ekipa wróci na plan drugiego sezonu.

Czytaj też: Nowy wspaniały świat – Peacock prezentuje kolejne zdjęcia z serialu

Po wielu spekulacjach i doniesieniach w końcu znamy oficjalną datę powrotu ekipy od Wiedźmina na plan zdjęciowy. Wcześniej mówiło się o 3 sierpnia, jednak wznowienie prac nastąpi dwa tygodnie później, bo 17 sierpnia.

Zdjęcia do 2. sezonu Wiedźmina ruszyły w lutym w Wielkiej Brytanii i miały potrwać do 14 sierpnia. Informowaliśmy Was niedawno, że Arborfield Studios zajmujące się produkcją Wiedźmina powoli wraca do pracy po spowodowanym pandemią przestoju. Na planie mają zostać powtórzone procedury wchodzące w skład fazy pre-produkcyjnej, mającej przygotować wszystko na wejście ekipy i rozpoczęcie zdjęć.

Analizując poprzednie daty można wnioskować, że ekipie zostało około 4 miesiące pracy na planie, więc powinni zdążyć jeszcze w tym roku. Oczywiście przełoży się to na premierę 2. sezonu Wiedźmina, która wcześniej datowana była na początek 2021 roku. Teraz powinniśmy spodziewać się nowych odcinków przynajmniej z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Może czerwiec albo lipiec? Pozostaje spekulować.

Co wiemy o 2. sezonie?

Jeśli chodzi o 2. sezon Wiedźmina, to fabuła prawdopodobnie będzie opierała się na pierwszym tomie sagi o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego, choć z pewnością twórcy nie przestaną sięgać do opowiadań, których nie ruszyli w pierwszej odsłonie. Świadczy o tym obecność w obsadzie Nivellena czy Veereny.

Oczywiście Henry Cavill, Anya Chalotra, Freya Allan i Joey Batey powrócą do swoich ról w 2. sezonie Wiedźmina. Wśród odtwórców postaci, które już poznaliśmy do swoich ról wrócą: MyAnna Buring w roli Tissaii,  Tom Canton jako Filavandrel,  Lilly Cooper jako Murta, Jeremy Crawford jako Yarpin Zigrin,  Eamon Farren  jako Cahir, Mahesh Jadu jako Vilgefortz,  Terence Maynard jako Artorius,  Lars Mikkelson jako Stregobor,  Mimi Ndiweni  jako Fringilla Vigo,  Royce Pierreson  jako Istredd,  Wilson Radjou-Pujalte jako Dara,  Anna Shaffer jako Triss Merigold oraz Therica Wilson Read jako Sabrina.

Nie zabraknie nowych twarzy, wśród których zobaczymy takich aktorów jak: Yasen Atour w roli Coena, Agnes Bjorn jako Vereena, Thue Ersted Rasmussen  jako Eskel, Aisha Fabienne Ross w roli Lydii, Kristofer Hivju jako Nivellen, Mecia Simson, jako Francesca.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News