Reklama
aplikuj.pl

Wiedźmin VR rzeczywistością! Fanowski mod to nowe spojrzenie na grę

wiedźmin vr

Wiedźmin VR istnieje naprawdę! Jeden z fanów gry pracuje nad przeniesieniem tytułu do wirtualnej rzeczywistości i niedawno zaprezentował on kolejne efekty swojej pracy.

Wiedźmin VR, czyli Witcher Virtual Reality

Fanowska modyfikacja Witcher: Virtual Reality jest już dostępna w serwisie Nexus Mods. Co produkcja ma do zaoferowania? Oczywiście przeniesienie pierwszej gry na systemy wirtualnej rzeczywistości.

Czytaj też: Twórcy Test Drive Unlimited Solar Crown rehabilitują się po słabym zwiastunie

Modyfikacja Wiedźmin VR powstaje już od dłuższego czasu, ale dopiero teraz osiągnęła poziom rozwoju, który deweloper określa jako „2.0”. Co nowego pojawia się w tej wersji? Teraz można przejść cały prolog pierwszego Wiedźmina w VR! Autor zarzeka się, że starannie przeniósł całość na nowym silnik i nie zobaczymy różnic. Zaintrygowani nowym silnikiem? Czytajcie dalej!

Ciekawostki na temat Wiedźmin VR

Co więcej wiadomo o Wiedźmin VR? Raczej ciężko byłoby zaimplementować wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości do oryginalnego silnika Wiedźmina. Dlatego też autor modyfikacji przeniósł też modele i tekstury z oryginalnej gry na nowy silnik. Wersja VR działa już na Unreal Engine, który bez problemu radzi sobie z obsługą wirtualnej rzeczywistości. Przejście na inny silnik wymusiło na twórcy przygotowanie wszystkiego niemalże od początku, ale całość naprawdę wygląda, jak oryginał i tylko najwięksi fani zauważą różnice.

Czytaj też: Lubicie horrory? Nie możecie przegapić kolejnego The Dark Pictures Anthology: The Devil in Me

Produkcja w VR umożliwia nam swobodne machanie mieczem, który oczywiście działa i zadaje obrażenia. Co więcej – mieczem możemy nawet rzucać i też w ten sposób walczyć z przeciwnikami. Tytuł jednak nie będzie jednak straszyć oprawą graficzną, ponieważ wszystkie tekstury zostały przeskalowane do 4K. Nie oznacza to jednak, że nie musimy mieć zainstalowanego oryginalnego Wiedźmina – tytuł dalej jest potrzebny do działania gry.