Reklama

Większa prywatność na Gmailu, ale kosztem funkcji smart

gmail, Gmail nowe logo, Google

Google cały czas stara się zwiększyć bezpieczeństwo użytkownikom swoich programów. Tym razem zwiększona zostanie prywatność na Gmailu, ale coś za coś.

Funkcje smart albo prywatność na Gmailu

Funkcje smart dodane do poczty Gmail pomagają nam w utrzymywaniu porządku w korespondencji, a także w pisaniu maili, bo sprawdzają pisownię, a np. Smart Compose sugeruje tekst listu. Za pomocą smart poczta w specjalnych kartach podsumowuje nam także informacje o przesyłkach czy też o podróży. Opcje te oparte są na sztucznej inteligencji i choć są tak bardzo przydatne, to mogą być powodem wycieku danych. I oczywiście, Google ma swoje systemy bezpieczeństwa, ale nie zawsze one nam wystarczają.

Dlatego zapadła decyzja o zmianie. Zamiast wprowadzać automatyczne funkcje smart Google pozwoli nam wybrać, czy chcemy z nich korzystać czy też wolimy mieć większą prywatność.

Czytaj też: Mozilla pozwoli na oglądanie kilku filmów w trybie Obraz w obrazie na raz
Czytaj też: Microsoft Edge dostanie kolejne ulepszenie, tym razem estetyczne
Czytaj też: Paczki z Amazona zamówimy do Paczkomatu? W końcu jest to możliwe

Na oficjalnym blogu Google pojawił się wpis dotyczący zmian, o których każdy użytkownik Gmaila zostanie powiadomiony w przeciągu kilku tygodni.

Jest to dobra wiadomość dla każdego, kto ceni sobie prywatność i bezpieczeństwo, a funkcje smart nie są mu do niczego potrzebne.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News