Reklama

Więcej zakupów z bezpłatną dostawą w ramach Allegro Smart

Allegro smart, zmiany w regulaminie allegro

Allegro zmieniło obowiązujące dotychczas limity na zakupy z bezpłatną dostawą w ramach usługi Allegro Smart. Będziemy teraz mogli kupować więcej.

Zmiany na lepsze w Allegro Smart

Trudno się dziwić, że usługa Smart cieszy się tak wielką popularnością. Opłacamy ją raz w miesiącu, albo, co jest korzystniejsze, raz w roku. Dzięki smartowi możemy korzystać z darmowych dostaw do paczkomatów pod warunkiem, że kupimy u jednego sprzedawcy produkty za minimum 40 zł. I choć w miesiącu możemy składać właściwie nieograniczoną ilość takich zamówień, to pojedyncze zakupy mają jednak pewne limity, o których być może nie każdy wie.

Czytaj też: Pierwsze automaty paczkowe Allegro prezentują się naprawdę ładnie

Jak możemy przeczytać w regulaminie Allegro Smart obowiązującym od 8 kwietnia:

Wskazana przez Sprzedającego wartość jednorazowej dostawy dostępnej w ramach Oferty nie jest wyższa niż określono w tabeli https://na.allegro.pl/smart-metody-dostawy oraz przy założeniu, że przy zakupie przez Nabywcę wielu sztuk Towarów w ramach tej samej lub kilku Transakcji u tego samego Sprzedającego wartość dostawy, niezależnie od metody, nie przekracza 40 zł, z zastrzeżeniem, że w przypadku przesyłek kurierskich, które realizowane są z terytorium Czech lub Niemiec na terytorium Polski nie przekracza 100 zł.

Przekładając z typowego dla regulaminów języka na „nasze” oznacza to, że jeśli w cenniku sprzedającego koszt dostawy wynosi np. 12,99 zł, a my zamówiliśmy 4 przedmioty, które muszą zostać wysłane osobno ze względu na ich wielkość, nie mogliśmy skorzystać z darmowej dostawy w ramach Smart. Na szczęście Allegro postanowiło podwyższyć ten limit.

Czytaj też: Realme może wkrótce wprowadzić na rynek tablet Realme Pad

Od dziś, 9 czerwca, nowy limit wynosi już nie 40, a 100 zł. Jednak zmiana nie jest na zawsze. Obowiązywać będzie do 31 października 2021 roku. Nie wiadomo, czy po tej dacie znów wrócimy do dawnego limitu, czy może Allegro postanowi zwiększyć go na stałe.