Wielkie ambicje CD Projekt Red odrzucają studio od produkcji “Wiedźmina 3.5”

Wielkie ambicje CD Projekt Red

Każdy wie, jakim hitem był Wiedźmin 3, co ukazuje jego sprzedaż, która wyniosła ponad 20 milionów egzemplarzy i z pewnością jeszcze urośnie, kiedy gra trafi tego roku na Switcha. Nie trzeba być wielkim analitykiem, żeby zrozumieć, że rozszerzanie teraz serii Wiedźmin o kolejne produkcje byłoby dla CD Projekt Red żyłą złota, ale nic podobnego nie będzie miało miejsca, ponieważ nasze studio “nie jest fabryką gier” i traktuje je “jak sztukę”. 

Czytaj też:Gość od „You are Breathtaking” nie przyjął kolekcjonerki Cyberpunka 2077

Tego typu wypowiedzi zaserwował Marcin Iwiński, założyciel studia podczas jednego z paneli na E3. Zapytany o markę Wiedźmin, odpowiedział, że:

Chcielibyśmy w pewnym momencie opowiedzieć więcej historii o Wiedźminie, ale kiedy i jak, to nie mogę ci teraz powiedzieć. 

Oczywiście nadal nie wiemy, jak to z tym Wiedźminem jest, bo spór studia z Andrzejem Sapkowskim prawdopodobnie nadal ciągnie się nieubłaganie. Nie spekulujmy jednak, bo to grząski temat, a my zwyczajnie nie mamy żadnych faktów, choć tymi CD Projekt Red rzuca na lewo i prawo, zgarniając uwagę graczy, jako zdecydowanie najbardziej lubiane studio:

Chcemy podnosić poprzeczkę z każdą kolejną grą. Tu nie chodzi o stworzenie Wiedźmina 3.5, co byłoby pozornie łatwe, a w praktyce bardzo trudne. Używanie tego samego silnika, opowiadanie tych samych historii przy ustalonej technologii i zarobienie szybkiego dolca nie jest tym [co chcemy robić].

Jeśli jesteście w gronie tych, którzy hejtują nasze rodzime studio przez to, że wszyscy je zachwalają, to raczej dobrych argumentów nie macie, a umówmy się – Iwiński nie jest Toddem Howardem z Bethesdy. Warto też wspomnieć, że w wywiadzie padło zdanie, że w CD Projekt Red pracują obecnie dwa główne zespoły. Jeden z nich pracuje nad Cyberpunkiem 2077, a drugi… a drugi nad nieujawnionym jeszcze RPGiem. Wzmiankę o tym sekrecie możemy zauważyć w zapowiedzi edycji kolekcjonerskiej Cyberpunka 2077:

Czytaj też:CD Projekt Red rozdawał gadżety z Cyberpunka 2077, a teraz pracownik odradza ich zakup

Źródło: Gamespot